Začnite si robiť čaj z tohto a nebudete vedieť, čo je to chrípka

klinceky

Je tu jeseň a to znamená zmenu počasia. Je čoraz chladnejšie a mnohí ľudia už majú za sebou prvé prechladnutie. Keď sa cítime horšie, môžeme siahnuť nielen po liekoch z lekárne. Výborným riešením je čaj na posilnenie imunity.

Existuje mnoho spôsobov, ako môžeme posilniť svoju imunitu. V prvom rade môžeme myslieť na suplementáciu. Čaj s typickým jesenným doplnkom je v tomto období ideálny.

Netradičné korenie priamo z Ázie a Afriky

Skôr ako sa rozhodneme užiť lieky z lekárne, mali by sme hľadať spôsoby, ako sa so zlou náladou vyrovnať prirodzene. Mnohé bylinky a koreniny výborne poslúžia na posilnenie imunity. Keď sa cítime horšie, radi pijeme čaje na posilnenie imunity.

Čaj na imunitu nás síce zahreje, ale keď správne vyberieme ingrediencie, posilní organizmus. Stačí jedno nezvyčajné korenie, ktoré rastie v Ázii a Afrike. Stromy, z ktorých pochádza, sa nachádzajú predovšetkým na brehoch morí a oceánov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pijete kávu hneď po prebudení? Veľká chyba! Toto je ten správny čas na kávu

Pre imunitu by bol ideálny nálev s prídavkom klinčekov. Zvyčajne ich používame do pečiva. Ako si z nich pripraviť dokonalý čaj na posilnenie imunity?

Aké vlastnosti majú klinčeky?

Klinčeky pochádzajú z klinčekovníka. Hnedé púčiky si spájame najmä s ich charakteristickým tvarom a jedinečnou vôňou. Používame ich na ochutenie vareného vína, koláčov, ale niekedy ich pridávame aj do čaju.

Klinčeky sú ideálne do čaju na posilnenie imunity. Sú plné vitamínov a minerálov. Z nich môžeme spomenúť vitamíny skupiny B, A, K, D, C a E. Obsahujú tiež vápnik, fosfor, zinok, horčík, selén, omega-3 kyseliny a kyselinu listovú.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Dajte kartón do koša na odpadky a vyriešte nechutný problém

Nálev z klinčekov pomôže pri rôznych ochoreniach. Uľaví od bolesti, pomôže pri kašli a dokonca nám zlepší dych. Môžeme ho piť aj preventívne na posilnenie imunity. Ako si môžeme pripraviť liečivý klinčekový čaj?

Ako si pripraviť klinčekový čaj?

Nálev môžeme pripraviť z celých klinčekových pukov alebo z mletých klinčekov. Stačí nasypať čajovú lyžičku korenia do hrnčeka s horúcou vodou. Celý klinček sa lúhuje približne 7 minút.

Mleté klinčekové puky sa lúhujú rýchlejšie. Čaj na posilnenie imunity pite raz denne. Rovnakú porciu si pripravíme, keď sa cítime slabí, sme prechladnutí alebo máme chrípku. Nálev nás naozaj rýchlo postaví na nohy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *