Múdri ľudia na západe si na posteľ sypú jedlú sódu. Je to jednoduché

soda ucinky

O sóde bikarbóne sa toho napísalo veľa. Isté je, že je to jeden z najúčinnejších pomocníkov v našej domácnosti. Môžete ju použiť na čistenie, upratovanie, varenie, ako liek, ale aj na údržbu posteľnej bielizne. Ak ju použijete na matrac, zistíte, že dokáže zázraky.

Sóda ako najlepší priateľ

Vlastnosti sódy sú v prípade posteľnej bielizne a údržby lôžka takmer zázračné. Má dezodoračné aj dezinfekčné vlastnosti. Aj keď ju použijete na veľmi znečistený matrac, dokáže posteľ vyčistiť a zbaviť nepríjemných pachov.

Dajte ju na matrac

Matrac je jednou z častí domácnosti, ktorú používame každý deň a trávime na nej najviac času počas dňa. Preto si zaslúži dokonalú starostlivosť. A práve takou je sóda. Okrem toho ho, samozrejme, musíte pravidelne vysávať, aby ste odstránili prach a drobné častice. Po luxovaní matraca by malo vždy nasledovať dôkladnejšie čistenie. Nezabudnite ho tiež otáčať a vetrať, zbavíte ho tak nežiaducej vlhkosti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chyba pri pestovaní uhoriek a paradajok. Mnohí ju v tejto sezóne urobili

Vyčistite ho

Čistenie matraca je najlepšie vykonávať v suchom vyhotovení. Ak by ste ho použili mokrý a zle vysušili, môže sa stať, že sa v prostredí postele premnožia baktérie a plesne, ktoré sa budú veľmi rýchlo šíriť. Pri suchom čistení sa stopercentne cení sóda.

Posypte ňou celý matrac alebo len miesta, kde je silnejšie znečistený. Nechajte ju pôsobiť aspoň desať minút. Potom ju utrite handričkou. Prácu dokončite vysávaním. Použite najsilnejší možný stupeň. Tým sa odstránia všetky zvyšky prášku. Matrac bude ako nový.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Šéfkuchár prezradil, čo treba urobiť s rezňami pred vyprážaním, aby boli dokonalé

Pravidelná údržba

Ak chcete matrac udržiavať v čistote a zabezpečiť, aby sa v ňom nemnožili žiadne nepríjemné organizmy, používajte tento postup aspoň dvakrát týždenne. Sóda vás nielenže zbaví všetkých škvŕn od potu alebo iných tekutín, ale ako bonus odstráni aj nepríjemné pachy. Vďaka nej však váš matrac nebude zapáchať. Na prevoňanie pridajte niekoľko kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja do fľaše s vodou v spreji. Touto zmesou môžete matrac po čistení jemne postriekať. S vodou to však nepreháňajte, aby ste ho príliš nenamočili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *