Muž našiel trik, ako ušetriť pri praní oblečenia stovky eur na elektrine

pracka

Rastúce ceny energií prinútili väčšinu domácností pozorne sledovať svoju spotrebu. Dobrou správou je, že môžete ušetriť peniaze pri jednoduchých činnostiach, ako je používanie práčky alebo umývanie riadu. Ukážeme vám, ako môžete vďaka jednoduchým trikom ušetriť stovky eur pri praní bielizne.

Tarifa na úsporu peňazí

Väčšina odberateľov elektriny má možnosť ušetriť peniaze, keď začne prepínať spotrebiče na tzv. nízku tarifu. Tú si každý dodávateľ rozloží na rôzne časové úseky dňa, dokonca nemusí ísť o súvislé obdobie. Hodiny nízkej tarify môžu byť rozdelené do rôznych intervalov počas dňa a noci. Informácie získate od svojho dodávateľa energie. Časovače na spotrebičoch uľahčujú pranie v danom čase; jednoducho naprogramujete začiatok na hodinu s nižšou sadzbou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do prania hoďte igelitový sáčok. Funguje to ako sušička

Správne ukladajte bielizeň do bubna práčky

To, koľko bielizne vložíte do bubna práčky a ako ju do bubna umiestnite, ovplyvňuje kvalitu prania. Bubon práčky nikdy nepreťažujte, bielizeň neprehadzujte a uistite sa, že medzi oblečením a stenou bubna je aspoň dostatočný priestor na vloženie ruky. Spotrebiče energetickej triedy A perú najúčinnejšie, keď je zapnutý program ECO. Ten monitoruje teplotu aj spotrebu vody.

Práčky na pranie veľkého množstva bielizne

Štandardne sú na trhu práčky, ktoré dokážu naraz vyprať 9, 11 alebo viac kilogramov bielizne. Veľká rodina by o takomto spotrebiči mala určite uvažovať. Pranie veľkého objemu bielizne naraz môže ušetriť až tisíce korún. Okrem toho je takéto pranie pohodlnejšie, domácnosť zostane dlhšie uprataná.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Sú raňajky skutočne najdôležitejšie jedlo dňa? Prečítajte si toto

Jednoduché triky, ako pri praní ušetriť peniaze

Kvalitné pracie prášky dokážu dobre vyprať aj pri nižších teplotách, voľte krátke nízkoteplotné programy. Zároveň znížte počet otáčok odstreďovania pri žmýkaní. Znečistené kusy pred praním namočte alebo krátko vyperte s odstraňovačom škvŕn. Používajte menšie množstvo prášku, ako uvádza výrobca; veľké množstvo vytvára zbytočne veľa peny a bielizeň je zle vypraná. V tomto prípade práčky so šiestym zmyslom dokonca predlžujú čas prania. Pravidelne čistite práčku a nezabúdajte na filter a tesnenia.

One Reply to “Muž našiel trik, ako ušetriť pri praní oblečenia stovky eur na elektrine”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *