Na fotografii Marsu ľudia zahliadli potkana. To nás NASA celý čas klame?!

potkan na marse

Skala z Marsu, ktorá sa veľmi podobá na hlodavca, sa s obľubou šíri internetom a niektorých fanúšikov dokonca inšpirovala k založeniu účtu na Twitteri v jej mene.

Milovníci UFO si údajnú „marsovskú krysu“ všimli na panoramatickej fotografii, ktorú v septembri 2012 zachytil rover Curiosity NASA. Pri priblížení časti snímky sa ukázalo, že ide o hlodavca, ktorý sa krčí medzi dvoma skalami a nosom je pri zemi.

„Je to roztomilý hlodavec na Marse. Všimnite si jeho svetlejšie sfarbené horné a dolné očné viečka, oblasť nosa a tváre, ucho, prednú nohu a brucho,“ napísal Scott Waring na portáli UFO Sightings Daily ešte v decembri. „Vyzerá podobne ako veverička, ktorá sa svojimi farbami maskuje v kameňoch a piesku.“ [„Marsská krysa“ odfotografovaná roverom Curiosity (video)]

V aktualizácii tohto príspevku Waring nastolil možnosť, že NASA dopravila potkana/veveričku na Mars tajne, ako súčasť experimentu testujúceho schopnosť červenej planéty podporovať život, ako ho poznáme.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga predpovedala v roku 2024 pre Európu katastrofické scenáre

„Prečo by nám o tom nepovedali?“ Waring napísal. „Pretože by sa očakávalo, že veverička nakoniec zomrie, a to by prinútilo PETA [Ľudia za etické zaobchádzanie so zvieratami] bojovať proti nim na súde.“

Krysa z Marsu sa teraz stala virálnou a prešla zo stránok denníka UFO Sightings Daily do mainstreamovejších publikácií, ako sú Discovery News, Fox News a množstvo ďalších médií.

Zatiaľ čo niektorí ľudia zrejme naozaj veria, že na Červenej planéte sa plazí veverička (alebo sa tam v septembri plazila), marsovský hlodavec je v skutočnosti príkladom psychologického javu nazývaného pareidólia.

Pareidolia označuje tendenciu ľudského mozgu vnímať zvieratá alebo iné známe tvary v nejasných alebo náhodných obrazoch. Tento jav v priebehu rokov podnietil množstvo vzrušených špekulácií o Červenej planéte, najznámejšie po tom, čo niektorí ľudia videli na Marse humanoidnú tvár na fotografiách zhotovených orbitálnou loďou NASA Viking 1 v roku 1976.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Niečo sa deje? V Británii po prvýkrát zachytili vírus prasacej chrípky u človeka

A práve v marci tohto roku denník UFO Sightings Daily informoval, že na ďalšej zo snímok Curiosity sa skrýva zjavné zviera, možno potkan alebo jašterica.

Podľa vedcov je veľmi nepravdepodobné, že by potkan, veverička, jašterica alebo akýkoľvek iný organizmus mohol dnes prežiť na chladnom a suchom povrchu Marsu, hoci niektorí vedci si myslia, že na Červenej planéte môže byť stále prítomný mikrobiálny život vo vybraných podzemných kapsách.

Vo vlhkej a teplejšej minulosti Marsu to však bolo pravdepodobne inak. Pozorovania Curiosity viedli vedcov z misie k tomu, aby začiatkom tohto roka oznámili, že mikróby mohli na Červenej planéte prežívať už pred miliardami rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *