Na Slovensku sa šíri vysoko infekčné ochorenie, zatvárajú školy, antibiotiká nezaberajú

nemocnica choroba

Slovensko čelí narastajúcej výzve v podobe zvýšenej chorobnosti spôsobenej respiračnými ochoreniami. Píše o tom zoznam.sk

Lekári bijú na poplach a upozorňujú na rastúci počet prípadov, ktoré vedú k značným obmedzeniam, vrátane zatvorenia škôl a zákazu návštev v nemocniciach na východe krajiny. Očakáva sa, že situáciu ešte zhorší druhá vlna chrípkovej epidémie.

V posledných dňoch sa čakárne lekárskych ambulancií napĺňajú pacientmi trpiacimi na rôzne formy chrípkových ochorení. Pediater Jaroslav Hubčík z Námestova popisuje situáciu ako alarmujúcu, pričom hlavné symptómy zahŕňajú vysoké teploty, dráždivý kašeľ, bolesti hrdla a hlavy, svalovú slabosť a výraznú únavu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nastriekajte toto na okná a pavúky doma nebudete mať do konca roka

Podľa Dr. Hubčíka, choroba má vírusový pôvod a vyžaduje si vhodnú liečbu, ktorá podporuje imunitný systém, ale antibiotiká sú v tomto prípade neúčinné.

Približujúca sa druhá vlna chrípkovej epidémie zvyšuje riziko, pričom pediater Branislav Chrenka zdôrazňuje dôležitosť očkovania ako preventívneho opatrenia. Chrenka upozorňuje, že vírus môže byť obzvlášť nebezpečný pre deti a seniorov, ktorí sú zraniteľnejší voči respiračným ochoreniam.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto pestujú egreše najlepší záhradkári. Nezabudnite na túto vec

Alarmujúce štatistiky Úradu verejného zdravotníctva odhaľujú, že chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) v treťom kalendárnom týždni tohto roka stúpla o 13 percent.

Tento výrazný nárast chorobnosti viedol k prerušeniu výchovno-vzdelávacieho procesu v mnohých vzdelávacích inštitúciách a k zavedeniu zákazu návštev v nemocniciach, ako je napríklad nemocnica v Michalovciach, kde sa snažia minimalizovať riziko šírenia infekcií medzi pacientmi a zdravotníckym personálom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *