• 28 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Nastrúhajte mydlo a nalejte Coca-colu. Vyrobíte si domáci zázrak

Nastrúhajte mydlo a nalejte Coca-colu. Vyrobíte si domáci zázrak

Zmiešajte mydlo so sódou bikarbónou a získate domáci čistiaci prostriedok, ktorý si poradí s každou nečistotou. Na jeho výrobu potrebujete len niekoľko ingrediencií.

Pripálené alebo zaschnuté jedlo na riade sa odstraňuje veľmi ťažko. Väčšinou ho zalejeme vodou tak, aby sa dostatočne namočilo, a potom pokračujeme v jeho dlhom drhnutí. Čo ak sa však tento proces dá urobiť oveľa účinnejším? Domáci čistiaci prostriedok môže pomôcť, keď sa špina jednoducho nechce pustiť.

Ako si vyrobiť domáci čistiaci prostriedok?

Tento prípravok sa dá použiť na čistenie mnohých povrchov, takže nemusíte míňať peniaze na ďalší čistiaci prostriedok, ktorý je určený na konkrétnu špinu. Čo budete na výrobu odvaru potrebovať? 500 ml koly, kocku mydla, polievkovú lyžicu soli a jedlej sódy a 3 šálky vody.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do nádržky vložte 3 guľôčky z alobalu. Bez toho, aby ste pohli prstom, sa zbavíte problému

Budete tiež potrebovať strúhadlo na strúhanie zeleniny a plastovú nádobu. Vezmite kocku mydla a nastrúhajte ju na hrubom strúhadle. Ak ho nemáte po ruke, nakrájajte mydlo na malé kúsky nožom. Do samostatnej nádoby nalejte dve šálky vody a rozpustite v nej soľ a sódu bikarbónu. Zmes odložte bokom. Postavte hrniec na nízky plyn, nalejte pol litra koly, pridajte vodu a rozdrvené mydlo.

Zahrievajte, kým sa mydlo nespojí s tekutinami. Vypnite plyn a nechajte zmes mierne vychladnúť, potom pridajte vodu so sódou a soľou. Celú zmes premiešajte a prelejte do plastovej nádoby. Zmes nechajte úplne vychladnúť, vtedy nadobudne vďaka pridaniu mydla tuhú konzistenciu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pri umývaní televízora nerobte tieto chyby. Obrazovka sa úplne zničí

Na čo použiť domácu zmes?

Máte veľa možností a je len na vás, ako tento geniálny čistiaci prostriedok použijete. Po prvé, môžete ho použiť pri umývaní riadu, keď máte do činenia s pripáleným a zaschnutým jedlom. Ďalšou možnosťou je použiť ju v kúpeľni, na boj proti kalom a vodnému kameňu. Je geniálny na toalety, kde môžete vidieť časom vytvorené žlté zafarbenie. Naneste trochu prípravku na špongiu a utrite znečistené povrchy. Kyselina fosforečná obsiahnutá v kole pôsobí ako najlepší odvápňovač, zatiaľ čo mydlo a sóda povrch dezinfikujú.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *