To týmto nás kŕmia? Pozrite, čo našla hygiena v slovenských obchodoch: Zhnité a pokazené potraviny

pexels pixabay 264636 1

V nedávnom období prebehlo na Slovensku niekoľko úradných kontrol zameraných na kvalitu a bezpečnosť potravín. Výsledky kontrol majú alarmujúci charakter a vyvolávajú vážne otázky o hygienických normách v predajniach potravín po celom štáte.

Šokujúce detaily z lokálnych predajní

V období od 1. júla do 30. júla 2023 inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy vykonali 3270 oficiálnych úradných kontrol. Tieto kontroly odhalili celkovo 725 prípadov nedostatkov, pričom najviac problémov bolo zaznamenaných v stredných a malých predajniach potravín. Naopak, priame predajne, kde si zákazníci kupujú produkty priamo od výrobcov, prešli kontrolami bez akýchkoľvek nedostatkov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pred výsadbou paradajok to hoďte do jamiek. Úroda bude veľmi bohatá

Nechutné nálezy: zhnité potraviny a poškodené obaly

Inšpektori zaznamenali nespočetné prípady znečistených a poškodených obalov pre skladovanie zeleniny, nehygienických skladovacích priestorov a dokonca aj predaja zhnitých potravín. K tomu, najviac alarmujúcim zisteniam patril predaj potravín po dátume spotreby alebo minimálnej trvanlivosti. Fotodokumentácia týchto prípadov je k dispozícii v našej fotogalérii.

Pokuty a správne konania

V dôsledku týchto zistení boli 58 prevádzkam uložené blokové pokuty v celkovej výške 3,120 €. Vo vážnejších prípadoch sa nedostatky riešili v rámci správneho konania, kde bolo uznaných 72 právoplatných rozhodnutí. V týchto prípadoch dosiahla celková výška pokút až 104,150 €.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nastriekajte na okná a muchy neprídu. Má to každý doma a nevie o tom
kontrola potravin 2023 jul 4
kontrola potravin 2023 jul 5

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *