Nalejte Coca-colu do soli a vodný kameň zmizne okamžite. Drahú chémiu rovno vyhoďte

coca cola a sol

Usadeniny vodného kameňa v kúpeľni sa dajú ťažko odstrániť. Namiesto používania výrobkov zakúpených v obchode však vyskúšajte túto osvedčenú domácu metódu na odstránenie vodného kameňa z kúpeľňových armatúr a toaliet.

Vodný kameň na kúpeľňových armatúrach a toaletách je skutočne nepríjemný. Jeho odstraňovanie si vyžaduje namáhavé drhnutie silnými čistiacimi prostriedkami. Našťastie existuje osvedčený trik, ktorý vás ho zbaví rýchlo a jednoducho. Ako odstrániť vodný kameň bez námahy? Obľúbený perlivý nápoj príde vhod.

Prečo sa usadzuje vodný kameň? Dôvodom je voda

Príčinou usadzovania vodného kameňa je tvrdá voda. Obsahuje veľa minerálov, napríklad oxid horečnatý alebo oxid vápenatý, a oxidáciou oxidu uhličitého sa z nej vyzráža uhličitan vápenatý – obľúbený vodný kameň. Najzraniteľnejšími miestami sú vodovodné kohútiky, vane, sprchovacie kúty a toalety, t. j. miesta, kde dochádza k častému a priamemu kontaktu s vodou. Ako sa môžem zbaviť vodného kameňa doma?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci už toto v Chorvátsku zadarmo robiť nemôžu. Pekne vás to vycucia

Zmiešajte ho so soľou a nalejte do fľaše. Usadeniny vodného kameňa rýchlo zmiznú

Ukázalo sa, že v boji proti usadeninám vodného kameňa je užitočná kokakola. Tento nápoj obsahuje kyselinu fosforečnú, takže pomáha nielen pri hrdzi, ale je skvelý aj na odstraňovanie nevzhľadných usadenín v kúpeľni.

Ak chcete pripraviť čistiacu tekutinu, jednoducho nalejte do fľaše 350 ml koly, 2 lyžice kuchynskej soli a 3 kvapky prostriedku na umývanie riadu. Celú zmes premiešajte, aby sa soľ dobre rozpustila, a potom urobte do uzáveru otvor, ktorý uľahčí aplikáciu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Posypte len túto vec z kuchyni a mravce budú utekať čo najďalej z domu aj záhrady

Zmes nalejte na postihnuté miesta a nechajte pôsobiť 25 minút. Po uplynutí tejto doby očistite miesto zubnou kefkou, aby ste odstránili zvyšky vodného kameňa, a opláchnite. Vodný kameň by sa mal odstrániť oveľa ľahšie a rýchlejšie ako po použití bežných čistiacich prostriedkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *