• 17 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Naučte sa túto jednu vec a budete úspešní. Toto je rada známej podnikateľky

Naučte sa túto jednu vec a budete úspešní. Toto je rada známej podnikateľky

Každý chce vedieť, ako uspieť. Veď len málokto má rád neúspech. Podľa podnikateľky Caroline Wangi sú však neoddeliteľne spojené. Žena, ktorá dnes stojí na čele veľkej spoločnosti, sa podelila o svoj recept na to, ako dosiahnuť svoje ciele nielen v podnikaní.

Mnohí profesionálne úspešní ľudia radi hovoria o tom, ako sa im podarilo uspieť. Väčšina takýchto príbehov sú príbehy o odvahe, myslení mimo rámca, dobrých návykoch atď.

Nestáva sa často, aby niekto budoval svoju podnikateľskú legendu rozprávaním príbehov o neúspechu. A presne to robí Caroline Wanga, ktorá je výkonnou riaditeľkou spoločnosti ESSENCE (mediálna, technologická a obchodná spoločnosť zameraná na rozvoj žien tmavej pleti a komunít).

Ako dosiahnuť úspech?

Wanga dnes stojí na čele významnej korporácie a je tvorkyňou kultúry, rečníčkou a strategičkou, ktorá vie, ako úspešne rozvíjať podnikanie. Nebolo to tak vždy. Ako 17-ročná otehotnela a zanechala školu. V tom čase sa cítila ako stroskotanec a bez akýchkoľvek perspektív. Začiatkom jej cesty k úspechu bolo, ako priznala v nedávnom rozhovore, vyrovnanie sa s tým, že nie všetko v živote vyjde.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte šupky z cesnaku. Majú tieto úžasné schopnosti

Podnikateľka prezradila, že dnes si denne dovolí päť neúspechov. Po každom z nich sa zdvihne a pokračuje ďalej. Pokiaľ sa jej nepodarí zlyhať po šiesty raz, považuje deň za dobrý. Podľa jej názoru je schopnosť vyrovnať sa s neúspechom kľúčová pre úspech v živote.

Čo vám dá, keď si dovolíte 5 zlyhaní denne?

Neúspechy nie sú príjemné. Prílišné sústredenie sa na ne nás môže pripraviť o sebadôveru a chuť pokračovať. Môže dokonca úplne ovládnuť náš život a urobiť nás nešťastnými. Ak si uvedomíme, že nie všetko sa nám podarí na prvýkrát, môžeme lepšie prijať neúspechy a po nich sa pozbierať. Nie je to o tom, že by sme sa o ne nestarali. Je v poriadku hnevať sa, keď sa veci nedaria.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapáľte si doma bobkový list a urobíte veľa pre vaše psychické zdravie

Je však dôležité si uvedomiť, že neúspechy môžu byť tréningom alebo cennou lekciou do budúcnosti. Mali by sme ich vnímať ako podnet na to, aby sme sa nabudúce snažili viac alebo použili iné metódy. Preto výkonný riaditeľ spoločnosti ESSENCE radí nerobiť vyhýbavé kroky a dovoliť si každodennú dávku neúspechu.

Nastavenie prahu pre neúspechy namiesto ich vyhýbania sa mi umožnilo najlepšie sa po neúspechoch pozbierať. Vstávam rýchlejšie ako ktokoľvek iný, odrážam sa rýchlejšie ako ktokoľvek iný,“ vysvetľuje Croline Wanga.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *