Nevyhadzujte škrupiny z orechov. Zalejte ich vriacou vodou a máte doba hotový poklad

orechy

Vyhadzujete škrupiny z vlašských orechov? Ak áno, prestaňte a prečítajte si toto! Ukázalo sa, že ich tvrdá škrupina, ktorá napokon skončí v odpade, sa dá využiť na zaujímavé skrášľovacie účely. Nič to nestojí, ale uspokojivé výsledky sú zaručené.

Vlašské orechy sú bezpochyby najvýživnejšie orechy obalené v pevnej škrupine, ale vedeli ste, že nutrične bohaté zloženie týchto orechov, šupka a škrupina sú tiež plné živín, ktoré sa dajú využiť v mnohých domácich prostriedkoch, kozmetike a potravinách.

Tu je niekoľko jednoduchých a cenovo výhodných spôsobov, ako znovu použiť škrupiny vlašských orechov.

Škrupiny vlašských orechov. Sú zdrojom mnohých cenných zložiek

Vlašské orechy sú prirodzene bohaté na antioxidanty, minerálne látky, vitamín E, B6, kyselinu listovú, bielkoviny, vodu, sacharidy a vlákninu, a to je len niekoľko z nich. Okrem živín obsahujú škrupiny vlašských orechov aj antioxidanty a bioaktívne rastlinné zlúčeniny, ako sú fenolové kyseliny, triesloviny a flavonoidy, ktoré sú prospešné pre zdravie a sú úplne jedlé.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najľahší recept na dokonalú cesnakovú nátierku, ktorá sa hodí v tomto období

Podľa odborníkov je po odstránení škrupiny z vlašského orecha všetko jedlé. Škrupiny sú však tvrdé a nejedlé, ale obsahujú aj živiny, ktoré sa dajú jednoducho a zaujímavo znovu využiť.

Neobvyklé spôsoby opätovného využitia škrupín vlašských orechov vás potešia

V súčasnosti sa čoraz viac využívajú prírodné a šetrné metódy starostlivosti o krásu, ktoré veľmi často poznali a milovali už naše mamy a staré mamy. Medzi výhody používania takýchto metód patria lacné náklady na prípravu a šetrné pôsobenie. Navyše, často budú všetky potrebné produkty vždy po ruke.

  • Prírodný peeling na pleť na báze orechových škrupín. Najprv rozdrvte škrupiny vlašských orechov tĺčikom v mažiari a potom ich rozomeľte na hrubý prášok. Celok zmiešajte s ryžovou múkou a kávovým práškom, potom pridajte olej s vitamínom E a glycerín. Tento domáci peeling používajte kedykoľvek.
  • Škrupiny vlašských orechov môžete opakovane používať na udržiavanie ústnej hygieny a zbavovanie sa zubného kameňa. Zo zvyškov škrupín vlašských orechov môžete jednoducho vyrobiť ústnu vodu a nahradiť ňou tú kúpenú v obchode. Vezmite 1 šálku škrupín z vlašských orechov, rozdrvte ich a vložte do nádoby naplnenej 3 šálkami vody. Pridajte lístky čerstvej mäty, štipku soli a počkajte, kým zmes zovrie. Uchovávajte ju v sklenenej fľaši a používajte ako domácu ústnu vodu.
  • Ak chcete stmaviť farbu svojich vlasov a zakryť vznikajúce šediny, prírodným spôsobom farbenia vlasov bude použitie škrupín z vlašských orechov. Majte na pamäti, že výsledná farba bude v závislosti od pôvodného odtieňa od svetlej až po veľmi tmavohnedú. Rozdrvte škrupiny vlašských orechov a varte ich približne pol hodiny, potom ich nechajte vychladnúť a scediť. Naneste na vlasy a počkajte aspoň hodinu a nakoniec opláchnite.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Horoskop na 22. novembra. Všetky znamenia, toto by ste dnes mali vedieť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *