Viete na čo je táto vec v bezpečnostnom páse? Plní dôležitú funkciu a len málokto to vie

pas auto

Málokto si uvedomuje, čo znamená nenápadné tlačidlo na bezpečnostnom páse. Najčastejšie má rovnakú farbu ako pás a nie je príliš veľké. Je na niečo potrebné? Ukazuje sa, že má dôležitú funkciu. Tu je nápoveda, čo to je.

Bezpečnostné pásy sú jedným z najdôležitejších prvkov, ktoré nájdete v aute. Majú ochrannú funkciu, a ak dôjde k nehode, niekedy nám dokonca pomôžu dostať sa z nej bez ujmy.

Máte toto tlačidlo bezpečnostného pásu? Nie každý vie, že zohráva aj dôležitú úlohu, ktorá vodičom a cestujúcim výrazne uľahčuje cestovanie. Zistite, na čo sa používa.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci v roku 2024 bude cena za plyn astronomická. Toto niektoré rodiny položí

História bezpečnostných pásov. Henry Ford zaviedol pomerne veľa zmien

V 50. rokoch 20. storočia začal Henry Ford do svojich automobilov zavádzať bezpečnostné psy. Spočiatku sa to ostatným nepáčilo. Všetko kvôli tomu, že prvé modely neboli pre cestujúcich pohodlné.

Ešte v 70. rokoch sa vyrábali pevné pásy, ktoré výrazne obmedzovali pohyb cestujúcich. Tie sa dodnes nachádzajú v slávnych modeloch Fiat 125p a Fiat 126p.

Často autá nemali ani zadné bezpečnostné pásy. Dnes je situácia oveľa jednoduchšia a pohodlnejšia. Pásy neblokujú pohyb. Okrem toho sú vybavené nenápadným tlačidlom, ktoré výrazne uľahčuje prácu. Na čo slúži?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nehoďte to do vývaru príliš skoro, inak ho celý pokazíte

Skrytá funkcia v bezpečnostnom páse. Máte toto tlačidlo?

Len málo ľudí si všimne malé tlačidlo na bezpečnostnom páse. Tí, ktorí si ho všimnú, si jeho funkciu ani neuvedomujú. Na čo sa používa? Ukazuje sa, že jeho účelom je zabezpečiť pohodlie cestujúceho počas jazdy. Zabraňuje pohybu pracky, takže keď ju hľadáte, je blízko vášho ramena.

Ak by nenápadné tlačidlo nebolo na svojom mieste, spadlo by. V dôsledku toho by ste ho museli zakaždým hľadať na podlahe vozidla alebo vedľa sedadla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *