Nevylievajte vodu z cestovín, obsahuje zazračnú zložku, využite ju

cestoviny

Uvarte cestoviny, preložte ich do cedníka a vodu z nich sceďte do drezu. Ak sa zamyslíte nad vodou, v ktorej sa cestoviny varili, uvidíte belavú tekutinu, ktorá je plná škrobu, ale obsahuje aj vitamíny a minerály. Preto sa snažte tento odvar uchovať. Zistíte, že má v domácnosti mnoho využití.

Vylepšite si paradajkové alebo syrové omáčky

Ak si vodu z cestovín uchováte, môžete ju použiť aj na prípravu omáčok. Paradajková omáčka je jednou z nich. Toto tajomstvo sa hojne využíva najmä v Taliansku. Do dobrej paradajkovej omáčky vždy namiesto obyčajnej vody pridajte vývar z cestovín. Omáčka bude krásne hladká a nebudete potrebovať tuk ani smotanu.

Ušetríte tak nielen ostatné ingrediencie, ale aj soľ, ktorá sa už nachádza vo vode na cestoviny. Ak dávate prednosť intenzívnej chuti syra, vyskúšajte jednoduchú gorgonzolovú omáčku. Nakrájajte syr na kocky a nechajte ho rozpustiť v hrnci. Keď sa začnú rozpúšťať, pridajte dve naberačky vody na cestoviny a nechajte ju bublať na nízkom stupni. Potom už len zalejte cestoviny omáčkou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Malú náplasť vždy rovno použite v hotelovej izbe. Môže vás to zachrániť

Upečte si pizzu alebo chlieb

Ak radi pripravujete domáci chlieb, vodu, ktorú pridávate do cesta, nahraďte vývarom z cestovín. Cesto bude pekne mäkké a nemusíte pridávať viac soli, ak boli cestoviny pri varení osolené. Rovnaký postup môžete použiť aj pri príprave cesta na pizzu.

Okoreňte si vlasy

Prekvapivý recept z tejto tekutiny môže zachrániť aj vaše vlasy. Cestoviny obsahujú veľa škrobu, vďaka ktorému sú vaše vlasy lesklé, hladké a jemné. Vodu nechajte vychladnúť a potom si ňou opláchnite vlasy. Nechajte pôsobiť 10 minút a opláchnite. Nakoniec si vlasy umyte a ošetrite tak, ako ste zvyknutí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Títo Slováci dostanú od štátu viac peňazí. Niektorí až cez 800 eur!

Zjemnite si päty

Namočte si chodidlá do chladnej vody z cestovín a vychutnajte si chvíľu relaxu. Stvrdnutá pokožka sa medzitým zmäkčí. Ak chcete podporiť účinok, pred použitím kúpeľa si nohy očistite pemzou. Použitie kúpeľa vám poskytne relaxačný účinok, ktorý znásobí obsah minerálov. Ťažkým nohám sa výrazne uľaví.

Vytvorte si čistiaci prostriedok

Ak hľadáte výrobok so silným čistiacim účinkom, vyrobte si ho doma. Pomôže vám zbaviť sa ťažkých škvŕn. Priveďte vodu na cestoviny opäť do varu. Musí byť dobre osolená. Soľ pomôže nielen odmastiť povrchy, ale dokáže vyčistiť aj rôzne povrchy, napríklad drevo, kov, keramiku a textílie. Horúca voda odstráni organické nečistoty, ako je káva, prach, mastnota, poradí si s usadeným vodným kameňom a vyčistí aj plesne a baktérie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *