Niečo sa chystá? „Pripravte sa na najhoršie!“ vyhlásil čínsky prezident

si ti

Vodca čínskej komunistickej strany Si Ťin-pching 30. mája povedal svojim najvyšším predstaviteľom národnej bezpečnosti, aby boli pripravení na „najhoršie scenáre“ a „rozbúrené more“.

Podľa štátnej tlačovej agentúry Xinhua hovoril Si k úradníkom, ktorí sa zúčastnili na prvom zasadnutí Komisie pre národnú bezpečnosť od minuloročného 20. národného kongresu ČKS.

Si povedal, že ako predseda komisie musí hlboko pochopiť, že „zložitosť a náročnosť otázok národnej bezpečnosti, ktorým teraz čelíme, sa výrazne zvýšila“. Si vyzval vedúcich predstaviteľov ČKS, aby pokračovali v „duchu boja“ a „musia sa držať myslenia na najnižšiu úroveň a myslenia na najhorší možný scenár a pripraviť sa na veľké skúšky v podobe silného vetra a rozbúrených vĺn, a dokonca nebezpečného, rozbúreného mora“.

Siovo používanie „myslenia na najnižšom princípe a myslenia na najhorší možný scenár“ pritiahlo pozornosť vonkajšieho sveta.

Wang He, komentátor čínskych záležitostí a stĺpčekár denníka The Epoch Times, napísal: ,,Číňania sa snažia o to, aby sa im darilo: „Je to možno prvýkrát, čo sa tieto dva pojmy použili spoločne na politickom summite ČKS. Spojenie týchto dvoch pojmov ukazuje, že tón zasadnutia Komisie pre národnú bezpečnosť je skutočne bojový.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

„Keď ČKS čelí najnebezpečnejšiemu obdobiu, koná najtvrdšie. Znamená to tiež, že ČKS je na svojom najslabšom mieste a používa rázne kroky na zakrytie svojej vnútornej slabosti.“

Zložitý a vážny

Si tiež zdôraznil, že režim musí urýchliť modernizáciu armády, aby bola efektívnejšia v „skutočnom boji a praktickom použití“, keďže ČKS čelí „zložitej a vážnej“ situácii z hľadiska národnej bezpečnosti.

Pokiaľ ide o Siovo najnovšie hodnotenie situácie na stretnutí, pozorovateľ čínskych záležitostí Zhong Yuan pre The Epoch Times povedal, že sa to rovná priznaniu, že po minuloročnom 20. zjazde strany ČKS boli noví najvyšší predstavitelia národnej bezpečnosti aktívni, ale situáciu nezlepšili.

„Naopak, otázky národnej bezpečnosti sa pre ČKS oveľa zhoršili,“ povedal Zhong.

„Toto hodnotenie je nezvyčajné, pretože situácia sa mala zlepšiť po nástupe novej komisie pre národnú bezpečnosť. Teraz však konečne priznali skutočnú situáciu, čo ukazuje, že najvyšší predstavitelia ČKS sú skutočne viac znepokojení,“ dodal.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Od minulého roka Spojené štáty prijali sériu opatrení, ako sú obmedzenia ČKS v sektore špičkových technológií, zatýkanie čínskych špiónov, zatvorenie čínskych zámorských tajných policajných staníc a sankcie proti čínskym predstaviteľom, ktoré predstavujú silné protiopatrenia proti globálnej expanzii a infiltrácii režimu. Podobné kroky prijímajú aj iné krajiny.

„Najvyššie kruhy ČKS by pravdepodobne mali cítiť, že tlak zo strany medzinárodného spoločenstva sa zvyšuje,“ povedal Zhong.

„Teraz sa ČKS neodvažuje otvorene obhajovať vojnu, ale namiesto toho tvrdí, že ‚preberá iniciatívu pri formovaní vonkajšieho bezpečnostného prostredia, ktoré je pre nás výhodné‘. Musí sa skutočne obávať možného protiútoku a porážky.“

Xi na stretnutí tiež vyzval na vybudovanie systému monitorovania a včasného varovania pred národnými bezpečnostnými rizikami, posilnenie vzdelávania v oblasti národnej bezpečnosti a zlepšenie riadenia bezpečnosti údajov a umelej inteligencie.

„ČKS sa neobáva len vonkajšieho tlaku,“ povedal Zhong. „Bojí sa však aj vnútorných problémov, a preto Xi vyzýva na zachovanie politickej bezpečnosti a zlepšenie riadenia bezpečnosti údajov a umelej inteligencie.“

One Reply to “Niečo sa chystá? „Pripravte sa na najhoršie!“ vyhlásil čínsky prezident”

  1. 🎲 VÝZVA !! Adresovaná je poslancom európskeho parlamentu: „Vážení poslanci-europoslanci, vzľadom na vývoj situácie na východ od Slovenska, čokoľvek doposiaľ, čo sme urobili pre zlepšenie tejto situácie v rámci únie bolo a aj je stále málo. Žalostne málo. Všetko doposiaľ vykonané, materiálna pomoc, finančná pomoc únie ako takej, to všetko je málo. Jasne sa ukazuje, že je potrebné posilniť morálny faktor osobného príkladu postoja konkrétnych poslancov. Výzva znie: „Každý jeden morálne vyspelý poslanec parlamentu, ktorému leží na srdci osud Ukrajiny, Európy a vyspelej západnej civilizácie, okamžite začne prispievať na pomoc Ukrajine štvrtinou svojho platu na verejne viditeľnom transparentnom účte až do ukončenia konfliktu“. Niet inej cesty ako prejaviť hĺbku svojej úprimnej oddanosti veci a starosti o osud planéty, ako osobnou obetavosťou v tomto čase … 🌿

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *