6 tipov na odstránenie vlasov zo sprchového odtoku či umývadla

kupelna

Vo vani alebo v sprche sa v rúrach a odtokoch môžu hromadiť vlasy a odumretá pokožka. Existuje jednoduché riešenie, ktoré môžete prijať, aby ste sa ich zbavili a nemuseli volať inštalatéra!

Upchatie odtoku môže byť znakom zablokovaného potrubia. Výsledok: stagnujúca voda a nepríjemný zápach v kúpeľni. Našťastie to môžete napraviť pomocou triku bez použitia chemikálií.

Upchatie odtoku v sprche je spôsobené nahromadením produktov, vlasov a odumretej pokožky, ktoré odstraňujeme po umývaní. Existuje niekoľko spôsobov, ako odblokovať odtok pomocou ľahko dostupných ingrediencií.

 • Jedlá sóda
  Abrazívne vlastnosti tohto bieleho prášku sú ideálne na odstránenie upchatého odtoku v sprche. Je tiež ideálny na odblokovanie odtokov a odstránenie nečistôt, ktoré sa deň čo deň hromadia v odtoku. Ak chcete odstrániť upchatie, najprv ho zalejte litrom vriacej vody, ktorá sa odporúča pri zablokovanej sprche. Potom pridajte dve čajové lyžičky sódy bikarbóny, nezastaviteľného prostriedku na údržbu systému D, ktorý odblokuje všetko, čo sa v odtoku nahromadilo. Pred opätovným preliatím vriacou vodou nechajte pôsobiť 5 minút, čo je dokonalý spôsob čistenia potrubia.
 • Hrubá soľ
  Podobne ako sóda bikarbóna, aj hrubá soľ dokáže rozpustiť upchatý odtok. Táto kuchynská prísada zbavuje nečistôt a vlasov. Ak ju chcete čo najlepšie využiť, nasypte pohár hrubej soli do sprchového odtoku. Nechajte pôsobiť 10 minút a potom do hrubej soli pridajte dva litre vriacej vody.
 • Depilačný krém
  Toto je skvelý spôsob, ako sa zbaviť upchatého sprchového odtoku. Vďaka tejto lacnej alternatíve nemusíte volať inštalatéra. Ak máte tubu depilačného krému s uplynutou dobou použiteľnosti, budete schopní zbaviť sa všetkých nečistôt v odtoku. Aby bol účinný, pridajte ho do odtoku pred napustením väčšieho množstva vody. Nechajte ho tam cez noc a uvidíte pozoruhodné výsledky!
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Jedlá s najväčším počtom rakovinotvorných látok. Slováci ich jedia denne

Okrem použitia sódy bikarbóny, depilačného krému alebo hrubej soli existujú aj iné spôsoby, ako odstrániť vlasy a iné zvyšky uviaznuté v odtoku zo sprchy.

 • Žieravá sóda
  V ochranných rukaviciach a s ochrannými okuliarmi nalejte tri šálky žieravej sódy do ¾ litra studenej vody vo vedre. Potom obsah vylejte do odtoku a nechajte pôsobiť 20 až 30 minút. Nakoniec prepláchnite vriacou vodou.
 • Jedlá sóda a biely ocot
  Tento starý babičkovský trik, ktorý je prirodzeným spôsobom čistenia odtoku a dezinfekcie potrubia, je účinný na odstránenie prebytočných nečistôt z povrchu sprchy. Ak chcete tento tip dobre využiť, nalejte šálku sódy bikarbóny do sprchového odtoku a počkajte 5 minút. Potom nalejte trochu bieleho octu a upchávka sa v dôsledku chemickej reakcie okamžite rozpustí. Nechajte pôsobiť niekoľko hodín a potom nalejte veľký hrniec vriacej vody.
 • Ručne
  Hoci horúca voda a prísavky sú účinné techniky, problém so zablokovaným odtokom môžete vyriešiť aj ručne. V rukaviciach jednoducho vložte prsty do odtoku s horákom v druhej ruke. Postupne prilievajte trochu vody, aby ste zistili, či sa v odtoku stále nachádzajú zvyšky, ktoré spôsobujú stagnujúcu vodu.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neodpájate po nabíjaní notebook zo zásuvky? Hrozí toto. Vedeli ste?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *