O tejto hodine by ste mali raňajkovať. Je to najzdravšie pre vaše telo

raajky

Sú raňajky naozaj najdôležitejším jedlom dňa? Britský profesor tvrdí, že nie nevyhnutne. Podľa neho čím neskôr raňajkujeme, tým lepšie to ovplyvňuje náš metabolizmus a tým ľahšie sa nám chudne.

Kedy je čas na raňajky? Platí stále tradičné presvedčenie, že by to malo byť najdôležitejšie jedlo dňa? Profesor Tim Spector, uznávaný genetický epidemiológ z londýnskej King’s College, nám prináša svoje názory.

Jeho výskum poukazuje na prekvapivú skutočnosť: raňajkovanie o 11. hodine môže byť kľúčom k zhodeniu kilogramov. Tu sa dozviete, prečo by sa jeho teória o hodine raňajok mohla stať novým spôsobom zlepšenia metabolizmu.

Mnohí z nás raňajkujú hneď po prebudení. Profesor Spector nám však dáva dôvody, prečo tento zvyk zmeniť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obohacujte vaše rastliny v záhrade. Skúste prípravok z lekárne zmiešať s vodou

Poukazuje na zmeny v našom životnom štýle a stravovaní, ktoré ovplyvňujú náš metabolizmus. Čoraz neskoršia večera a dlhší čas medzi ňou a prvým jedlom poskytujú telu čas na regeneráciu a zotavenie, čo má pozitívny vplyv na našu hmotnosť.

14 hodín bez jedla – zdravie a lepšia postava

Profesor Spector upozorňuje, že dodržiavanie 14-hodinového intervalu medzi večerou a raňajkami môže byť kľúčovou súčasťou zdravšieho životného štýlu. Podľa najnovších výskumov je takýto „pôst“ pre náš metabolizmus najzdravší. Ak toto pravidlo dodržiavame niekoľko mesiacov, môžeme schudnúť od dvoch do piatich kilogramov. Je to revolučný prístup k stravovaniu a chudnutiu, ktorý sa zdá byť nielen účinný, ale aj zdravý.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Niekedy to ľudia jedli stále, dnes vôbec. Ovocie, ktoré čistí črevá a pomáha chudnúť

Raňajky v novom svetle

Profesor Spector prehodnocuje tradičný názor, že raňajky sú nevyhnutné. Vo svojej knihe prináša dôkazy o tom, že vynechanie ranného jedla môže byť prospešné a dokonca pomôcť pri chudnutí. Mení naše vnímanie stravovacích návykov a vrhá nové svetlo na úlohu raňajok v jedálničku každého človeka. Zároveň nás inšpiruje k experimentovaniu s načasovaním jedla a k obnoveniu rovnováhy nášho tela.

Oplatí sa dodržiavať tieto odporúčania? Odpoveď závisí od individuálnych preferencií a potrieb. Ak sa cítite pohodlne, keď raňajkujete hneď po prebudení, nie je dôvod, aby ste svoje zvyky menili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *