Použite ocot v záhrade a uvidíte, čo sa stane. Tieto triky vás prekvapia

zahrada

Ocot je nielen kuchynský prostriedok, ale aj prírodný a domáci odstraňovač škvŕn, ktorý je vhodný najmä na čistenie a upratovanie. Zaujímavé je, že tým jeho vlastnosti nekončia, pretože ocot môžete použiť aj v záhrade. Zistite, ako na to.

V dnešnej dobe je mnoho ľudí ekologicky uvedomelých a hľadajú nové, ako aj účinné alternatívy k štandardným chemikáliám. Preto stojí za to preskúmať holistické účinky octu, ktorý nemá žiadne toxické zložky, ktoré by škodili životnému prostrediu.

Ocot v záhrade

Tento prípravok sa osvedčí ako účinný a lacný prostriedok na pomoc zeleninovým a kvetinovým plodinám. Využitie potenciálu octu je triviálne a výsledky vás prekvapia a susedia vám budú závidieť. Preto tento prostriedok používajte ako:

ako herbicíd, t. j. prostriedok na ničenie buriny. Stačí zmiešať ocot s niekoľkými polievkovými lyžicami tekutiny na riad a šálkou soli, kým sa úplne nerozpustí. Potom zmes nalejte do fľaše s rozprašovačom a postriekajte plochy, na ktorých rastie burina, napríklad mliečny chlieb. Veľmi často sa stane, že jedno použitie burinu nezbaví, preto tento úkon opakujte, kým sa tak nestane. Ide o silný prípravok, nepoužívajte ho v záhrade, ak máte v blízkosti rastliny alebo zeleninu. Na to je ideálny na burinu na dlažobných kockách.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Namáčajte si nohy raz do týždňa do octu a toto sa stane

Repelent na vošky, mravce a ovocné mušky. Rýchlo ich zbaví vašu záhradu. Zmiešajte ocot s vodou v pomere 1:1 a použite ho na miestach, kde sa títo škodcovia objavujú najčastejšie. Zmes má ochranný účinok, pretože záhradný nábytok alebo rámy dverí, ktoré ste ňou pretreli, budú pre mravce odstrašujúce. Na ovocné mušky dobre funguje pasca z jablčného octu a tekutiny na umývanie riadu. Na mšice sa používa postrek, ktorý sa musí opakovať každý týždeň.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Naučte sa robiť dokonalé hranolky, ako v top reštauráciách. Stačí robiť jednu vec

Podporovateľ rastu, aby rastliny rýchlo vyklíčili. Zelenina alebo kvety vysadené zo semien veľmi často nechcú rásť, preto ich pred výsevom namočte do misky s vodou a niekoľkými kvapkami octu. Táto metóda im umožní nielen vyklíčiť, ale aj urýchli proces rastu.

Ďalšie spôsoby použitia octu v záhrade

Ocot vyčistí hlinené kvetináče, ktoré sú najlepším príslušenstvom na výsadbu rastlín v nich. Sú nielen dlhotrvajúce, ale aj udržiavajú stálu teplotu pôdy. Často sa však na nich objavujú biele škvrny, ktoré zmiznú, ak ich ponoríte do zmesi teplej vody a octu. Toto špecifikum zbaví záhradné náradie aj hrdze a stačí ho namočiť do octu. Treba dodať, že na čistenie záhradného nábytku sa osvedčí prírodný prípravok. Preto je potrebné občas umyť povrch nábytku handričkou namočenou v ňom, a zbavíte sa tak prachu a plesní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *