Pridajte do kávy namiesto mlieka. Metabolizmus sa naštartuje a lenivé črevá začnú lepšie pracovať

kava chudnutie

Káva s mliekom? Iste, čokoľvek máte radi. Namiesto tohto nápoja však odporúčame, aby ste si šálku čiernej tekutiny ochutili obľúbeným korením. Čo to urobí pre vaše telo? Čítajte ďalej a budete veľmi ohromení.

Niektoré koreniny majú oveľa viac ako len zaujímavú chuť. O vlastnostiach chilli, škorice alebo kurkumy by sa dalo dlho diskutovať … alebo básniť. Dnes by sme vám chceli odporučiť ďalšie korenie, ktoré sa ukazuje ako senzačný doplnok k už aj tak výnimočným vlastnostiam kávy. Pridajte do svojho čierneho nápoja aspoň štipku a vaše telo sa vám poďakuje.

Káva s nezvyčajným prídavkom

Pitie kávy (samozrejme, s mierou) je mimoriadne prospešné pre fungovanie ľudského organizmu. Už roky však v tejto súvislosti voláme po rozume. Nemôžete konzumovať kávu s nezdravými prísadami – ako sú ochutené sirupy, veľké množstvo cukru alebo umelé smotany – a očakávať pozitívne výsledky. Navyše sa čoraz častejšie hovorí, že aj pridanie mlieka do kávy znamená, že nápoj veľa stráca a málo získava. Preto sa oplatí uvažovať o nahradení mliečneho nápoja. A čím? Napríklad… Muškátovým orieškom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vôbec to nie je káva, ktorá vyplavuje horčík z tela. Na vine sú iné nápoje

Toto obľúbené korenie (známe napríklad z bešamelovej omáčky alebo zemiakového pyré) sa ukázalo ako skvelý doplnok zdraviu prospešných vlastností a chuti kávy. Stačí, ak do povzbudzujúceho nápoja pravidelne pridávate čo i len štipku, aby ste spozorovali jeho účinky.

Káva s muškátovým orieškom

Muškátový oriešok je korenie, ktoré obsahuje mnoho skvelých mikroživín. V tejto súvislosti treba vyzdvihnúť vlákninu, pektín, mastné kyseliny, množstvo vitamínov (vrátane A, C a skupiny B) a minerálov – draslík, horčík, železo alebo zinok. To všetko znamená, že muškátový oriešok nielen dopĺňa naše nutričné zdroje, ale aj znižuje hladinu cholesterolu a zabraňuje vzniku žalúdočných vredov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Svetové celebrity prezradili, ako začali jesť aby schudli do vysnívaných postáv

Muškátová káva je tiež účinnou podporou pri chudnutí. Jej konzumáciou sa zrýchľuje metabolizmus a zefektívňuje trávenie. Aromatické korenie má aj detoxikačné vlastnosti a vláknina, ktorú obsahuje, pomáha cítiť sa dlhšie sýty. A je dobre známe, že prvým krokom k chudnutiu je zbaviť sa pokušenia neustále sa prejedať.

Pri všetkej tejto eufórii však nezabúdajme na obmedzenia spojené s konzumáciou muškátového orieška. Za bezpečné množstvo sa považujú 2-3 štipky. Prekročenie tohto množstva môže mať mnoho nepriaznivých následkov!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *