Pridajte si tieto korenia do čaju a začnú sa diať zázraky s vašim telom

caj

Čaj s kurkumou, korením a zázvorom môže byť účinným liekom na rôzne žalúdočné ťažkosti. Tieto tri zahrievacie koreniny nielenže podporujú našu imunitu, ale môžu byť užitočné aj v boji proti následkom sviatočného prejedania sa. Aké sú však presné vlastnosti každého z týchto korenín a prečo by sa mali kombinovať v jednom nápoji?

Kurkuma, korenie a zázvor sú koreniny, ktoré nielenže dodávajú jedlám jedinečnú chuť a vôňu, ale majú aj mnohé pozitívne účinky na naše zdravie. V kombinácii tvoria zmes, ktorá dokáže podporiť očistu tela od toxínov, posilniť imunitný systém, zrýchliť metabolizmus a predchádzať mnohým ochoreniam. Keď pridáte tieto koreniny do svojho každodenného čaju, účinky vás možno prekvapia.

Čaj na zlepšenie metabolizmu. Kombinujte tieto tri koreniny

Čaj s kurkumou, korením a zázvorom je neobvyklá zmes, ktorá podporuje metabolizmus. Kurkuma je žlté farbivo, jedna z hlavných zložiek kari. Obsahuje kurkumín, silný antioxidant a protizápalovú zlúčeninu. Kurkuma môže pomôcť pri liečbe zápalových ochorení, ako je ulcerózna kolitída a Crohnova choroba, a brzdí rast rakovinových buniek. Okrem toho kurkuma podporuje trávenie, metabolizmus tukov a udržiavanie normálnej hladiny cholesterolu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať niečo, na čo sme boli celé roky zvyknutí a denne to používali

Na druhej strane paprika obsahuje piperín, ktorý zvyšuje biologickú dostupnosť kurkumínu, t. j. jeho vstrebávanie v tele. Kurkuma tak môže naplno prejaviť svoj účinok a byť účinnejšia. Piperín stimuluje vylučovanie žalúdočných štiav, a tým podporuje trávenie. Pepper vykazuje aj zahrievacie vlastnosti, stimuluje krvný obeh a zmierňuje bolesť.

Zázvor obsahuje gingerol, ktorý je zodpovedný za protizápalové, antivírusové a antibakteriálne vlastnosti tohto korenia. Zázvor dokáže zmierniť nevoľnosť a pocit plnosti v žalúdku, zvracanie, migrénu a menštruačné bolesti, znižuje hladinu cholesterolu a má protirakovinové účinky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pridajte do kávy namiesto mlieka. Metabolizmus sa naštartuje a lenivé črevá začnú lepšie pracovať

Ako pripraviť čaj z korenia, zázvoru a kurkumy?

Ako teda použiť túto zmes na zlepšenie metabolizmu? Kurkumu, korenie a zázvor nájdete v mnohých hotových výživových doplnkoch vo forme kapsúl. Tie sa predávajú ako doplnky určené na podporu termogenézy a zrýchlenie metabolizmu. To isté môžete dosiahnuť aj sami kombináciou týchto zložiek a ich pridávaním do jedál a nápojov.

Zmes môžete použiť ako prídavok do rôznych jedál, ako sú ovsené vločky, jogurt, smoothies, káva alebo čaj. Na dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča užívať denne približne 2-3 g kurkumy, 1-2 g korenia a 5 g zázvoru. Táto zmes nám môže pomôcť posilniť imunitu, prečistiť organizmus, zlepšiť náladu a predchádzať mnohým ochoreniam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *