Putinov spojenec Prigožin: Žartom je koniec! Ukončme vojnu, nič dobré nás nečaká

Screenshot 2023 04 23T105513.456

Zastavte vojnu skôr, ako Rusko utrpí konečnú a zdrvujúcu porážku, vyzýva opäť Kremeľ šéf skupiny Wagner Jevgenij Prigožin. Najnovšie vyhlásenie prišlo po stretnutí ministrov obrany v nemeckom Ramsteine, na ktorom sa rozhodlo o posilnení ukrajinskej protivzdušnej obrany a prijatí ďalšej vojenskej pomoci od spojencov Ukrajiny. Informuje o tom portál Dialog.UA.

„Žartom je koniec. Musíme nielen zakotviť, ale zakotviť tak, aby sme sa mohli vytiahnuť len s pazúrmi protivníka,“ povedal Prigožin vo videu zverejnenom na svojom Telegrame, keď opäť vyzval Kremeľ, aby zastavil vojnu na Ukrajine. Znepokojilo ho totiž niekoľko vyhlásení po stretnutí ministrov obrany spojencov Ukrajiny na americkej leteckej základni Ramstein v Nemecku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Nepáčilo sa mu rozhodnutie posilniť ukrajinský systém protivzdušnej obrany ani pripravenosť spojencov vycvičiť desaťtisíce vojakov z Ukrajiny. Znepokojilo ho aj vyhlásenie, že Ukrajina sa stane členom NATO, a rozsah dodávok západného vojenského vybavenia ukrajinským ozbrojeným silám. „Západ presunul 230 tankov a 1 500 ďalších obrnených vozidiel. Aj to je dosť na to, aby sa im kládol vážny odpor,“ povedal Prigožin. Navyše je vraj presvedčený, že dodávky sa budú len zvyšovať, čo pre Rusko neveští nič dobré.

Podľa Prigožina je ruská armáda v porovnaní s ukrajinskou veľmi zle vyzbrojená, a preto vo svetle odhalení o ukrajinských dodávkach vyzýva Vladimira Putina, aby zastavil vojnu na Ukrajine a aby Rusko upevnilo svoju moc na územiach, ktoré sa armáde zatiaľ podarilo obsadiť. Okrem toho vo svojom prejave spochybnil aj Putinove kompetencie, keď jeho konanie prirovnal k konaniu bývalého sovietskeho diktátora Josifa Stalina v roku 1941.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Prigožin v minulosti informoval o zlom vybavení ruských vojakov, ako aj vyzýval na ukončenie tzv. špeciálnych vojenských operácií. Jeho žoldnierska skupina Wagner v súčasnosti operuje najmä na jednom z najkrvavejších frontov pri Bachmute.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *