Rozrežte zemiak a potierajte si ním pleť. Takúto krásnu ste ju dlho nemali

zemiaky plet

Málokto to vie, ale zemiaky sú plné vitamínov a živín, ktoré sú cenné nielen pri varení, ale aj na výživu a hydratáciu pokožky. Ako ich môžete využiť v každodennej starostlivosti o pleť?

Zemiaky majú všestranné využitie nielen v kuchyni. Neobmedzujú sa len na varenie, pretože môžu byť aj prísadou na ochranu pleti. Konkrétne ide o zemiakovú šťavu, ktorá je v nich obsiahnutá, a jej vlastnosti. Píše o tom portál Gazeta.pl

Prínosy zemiakovej šťavy pre pleť. Aké účinky možno očakávať?

Často hľadáme dokonalý hydratačný krém alebo sérum na pleť a míňame pritom veľa peňazí. Ukazuje sa, že lacnejšie a ľahko dostupné alternatívy sú ukryté v zákutiach kuchyne. Týka sa to obľúbenej ingrediencie mnohých jedál, zemiakov. Tu je niekoľko výhod, ktoré môžeme očakávať pri jeho použití v starostlivosti o pleť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zalejte stopky z čerešní vodou a toto sa začne diať s vašim telom

Zemiaky sú vynikajúce na zmiernenie opuchov pod očami a zníženie výskytu tmavých kruhov.
Dôkladne hydratujú pokožku a obnovujú jej pružnosť. Dôvodom je kyselina hyalurónová, ktorú obsahujú, takže sú ideálne pre ľudí so suchou, šupinatou pleťou. Dokonca aj ľudia s ochoreniami, ako je psoriáza a ekzém, môžu mať z aplikácie šťavy na tvár úžitok.

Je to známy bojovník proti akné. Zemiaky majú protizápalové vlastnosti a obsahujú zinok, síru a meď, ktoré prirodzene upokojujú vzplanutia, ktoré sa vyskytujú na pokožke, a odstraňujú toxíny.
Zemiaky účinne znižujú predčasné známky starnutia a vypínajú pleť, pretože obsahujú antioxidanty a vitamíny A, B a C, ktoré vyvolávajú žiarivosť. Táto rastlina rieši všetky tieto problémy – od kurích ôk až po linky a vrásky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vytlačte toto ovocie do vody a pite. Najlepšie hydratujete telo, ktoré bude silné

Obsahujú prírodné bieliace látky, ktoré účinne bojujú proti zmene farby a proti tmavým škvrnám na pokožke.

@swetasingh_87 #pigmentation #skincare ♬ original sound – Sweta Singh 🥰

Domáce spôsoby použitia zemiakov na pleť. Uvádzame návrhy krok za krokom

Ako používať zemiaky ako súčasť rutiny starostlivosti o pleť, predviedla používateľka TikTok vystupujúca pod menom @swetasingh_87. Všetko, čo potrebujete, je dôkladne umytý zemiak a trochu medu. Pred ošetrením sa uistite, že vaša tvár je riadne očistená a osušená.

  • Surový zemiak prekrojte na polovicu.
  • Na vnútornú stranu pridajte kvapku medu.
  • Asi minútu si ním potierajte tvár.
  • Celé to nechajte pôsobiť 20 minút.
  • Po uplynutí stanoveného času si tvár umyte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *