Skladujete vajcia týmto spôsobom? Pozor, radšej urobte toto

vajcia

Väčšina z nás umiestňuje vajcia na dvere chladničky do špeciálneho stojana. Ukazuje sa, že je to chyba, ktorá nás môže stáť veľa. Zistite, ako skladovať vajcia, aby nestratili svoju čerstvosť.

Väčšina z nás umiestňuje vajcia na dvere chladničky do špeciálneho stojana. Ukazuje sa, že je to chyba, ktorá nás môže vyjsť draho. Zistite, ako skladovať vajcia, aby nestratili svoju čerstvosť.

Prečo sú vajcia v obchodoch mimo chladničky?

Je to preto, lebo teplota v obchodoch zostáva konštantná – zvyčajne pod 20 stupňov. Práve to vajcia potrebujú, aby zostali čerstvé. Doma je teplota náchylná na výkyvy, preto sa vajcia skladujú v chladničke. Odborníci tiež odporúčajú skladovať ich v špeciálnych boxoch.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozumní majitelia áut majú trik, ako nemať nikdy zahmlené okná na aute v zime

Zabráni sa tak absorbovaniu pachov. Mlieko by sa tiež nemalo umiestňovať na dvere chladničky. Kolísanie teplôt má na mliečne výrobky škodlivý vplyv. Výrobky s konzervačnými látkami, ako sú pyré, džúsy a džemy, sa môžu skladovať na dverách.

Ako dlho by sa mali vajcia skladovať v chladničke?

To závisí od druhu vajec. Je známe, že vidiecke vajcia majú kratšiu trvanlivosť ako vajcia kúpené v obchode. Preto by sa nemali skladovať dlhšie ako 14 dní, po tomto čase sa môžu pokaziť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  4 spôsoby ako využiť zubnú pastu, ktoré by vás nikdy nenapadli

Čerstvosť vajec zistíte pomocou testu na skle. Jednoducho ho vhoďte do pohára naplneného do polovice vodou. Ak stojí vzpriamene a stúpa nahor, znamená to, že je staré. Na druhej strane, ak klesá smerom nadol, môžete ho bez obáv zjesť. Pred konzumáciou vajec vždy skontrolujte ich čerstvosť.

One Reply to “Skladujete vajcia týmto spôsobom? Pozor, radšej urobte toto”

  1. tak toto ma dostalo 🙂
    …Je známe, že vidiecke vajcia majú kratšiu trvanlivosť ako vajcia kúpené v obchode. Preto by sa nemali skladovať dlhšie ako 14 dní, po tomto čase sa môžu pokaziť…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *