• 18 septembra, 2023
  • 4 komentáre
  • 3minúty čítania

Skúsení ľudia rúbu drevo bez sekery. Trik z Ukrajiny ohromil internet

Skúsení ľudia rúbu drevo bez sekery. Trik z Ukrajiny ohromil internet

Drevo sa už dlho používa ako zdroj tepla, či už na varenie, vykurovanie alebo zábavu pri ohni. Tradičný spôsob štiepania dreva je sekera a fyzická sila. Nedávno sa však na internete objavilo video, ktoré ukazuje spôsob štiepania dreva bez sekery, a to spôsobom, ktorý mnohých ľudí ohromil.

Ako správne štiepať drevo

Ak máte k dispozícii sekeru, situácia je oveľa jednoduchšia. Vyberte si rovný a stabilný povrch, ktorý umožní stabilné postavenie polena a zároveň minimalizuje riziko pádu alebo pošmyknutia sekery. Pred začatím práce si nasaďte ochranné okuliare a vhodné rukavice, aby ste si chránili oči a ruky pred nebezpečnými poraneniami. Postavte sa pred poleno s nohami na šírku ramien a ramená držte rovno.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Táto strana strúhadla sa nepoužíva a pri tom je to najväčší pomocník

Sekeru držte pevne oboma rukami, jednou rukou na rukoväti a druhou na hornej časti čepele. Sústreďte sa na stred polena, kde chcete urobiť štiepanie. Pri švihaní sa sústreďte na konkrétny cieľ a buďte presní. Začnite pomalým, kontrolovaným švihom, aby ste získali pocit sily potrebnej na rozštiepenie dreva.

Dbajte na správny postoj, udržujte rovnováhu a vyhýbajte sa tomu, aby ste mali nohu vystretú pred sebou, aby ste minimalizovali riziko zranenia. Ak sekerou vrazíte do dreva a to sa nerozštiepi, môžete sekeru jemne pootočiť alebo mierne posunúť a švih zopakovať. Tento postup opakujte, kým drevo nie je úplne rozštiepené.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dedko ukázal, ako za pár minút nalúpal plný kýbeľ orechov. To musíte vidieť

Štiepanie dreva nožom

Použitie noža je jednou z možností, ktorá môže byť náročnejšia a trvať dlhšie, ale je dokonale realizovateľná. Začnite tým, že do vrchnej časti dreva vyrežete drážku. Potom nožom zatĺkajte do tejto drážky, prípadne použite kameň alebo iný tvrdý predmet na vytvorenie otvoru. Potom môžete cez drážku pretlačiť čepeľ noža a rozrezať drevo na polovicu. Tento postup opakujte, kým nezískate požadované množstvo rozštiepeného dreva.

Ďalšie improvizované nástroje

V núdzových situáciách si môžete vyrobiť vlastné nástroje pomocou vecí z vášho okolia. Napríklad môžete použiť kameň ako sekeru na štiepanie dreva. Vždy dbajte na bezpečné a správne používanie týchto nástrojov.

Podobné články

Pripravte sa! Kúrenie plynom a drevom končí. Európska únia rozhodla

Pripravte sa! Kúrenie plynom a drevom…

Kontroverzná daň z uhlíka sa stala…
Zákaz predaja kotlov na uhlie od roku 2025 v Českej republike. Čaká to aj nás?

Zákaz predaja kotlov na uhlie od…

Ľudia, ktorí doma kúria uhlím a…

4 Komentáre

  • A kde je ten trik „bez sekery?“. Lebo nožom to bude robiť iba kohút po chorvátsky

  • a video s trikom je kde? pisete zad debiliny. to akoze tym nozom je to rychlejsie a lahsie??? to chcem vidiet ..

  • Ktorý debil toto mohol napísať? A, hlavne trik s Ukrajiny lol

  • Asi oheň horí bez dreva!Z hubárov by boli drevorubači. To kto tu zavádza čitateľa?👎

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *