Slováci našli skvelý spôsob, ako využiť obaly z vajec. Napadlo by vás to?

obaly vajicka

Či už odpad triedite, alebo nie, určite sa často snažíte vyhodené predmety stlačiť. Aby sa ich do koša zmestilo čo najviac. A v prípade triedeného odpadu je táto snaha o to pochopiteľnejšia. Veď kontajnery na triedenie nie sú pred každým domom. A ak po ne musíte niekam cestovať, prirodzene sa snažíte počet ciest obmedziť na minimum.

Nie vždy je to, samozrejme, možné, ale v prípade papierových obalov na vajcia existuje jedno jednoduché riešenie.

Použite ich ako veľkonočné dekorácie

Skôr než ich však vyhodíte, skúste sa zamyslieť, či by ste ich vďaka ich nezvyčajnému tvaru nemohli využiť ešte nejako inak.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozumní ľudia vedia, prečo si dávať pred spaním bobkový list pod vankúš

S prichádzajúcou jarou si priam pýtajú, aby sa premenili na malé nádobky na klíčiace semienka. Keď vám v každom otvore vyrastie malá rastlinka, stačí odstrániť dno. Potom môžete sadeničku presadiť do záhrady alebo kvetináča spolu so zvyškom kartónu. Tá sa v pôde rýchlo rozloží.

Môžete ich rôzne zafarbiť, aby zapadli do prostredia, a použiť ich ako organizéry na množstvo drobností. Pomôžu vám udržať pohromade skrutky a matice až po prstene a náušnice alebo dokonca sponky.

Keď budete čoskoro premýšľať o veľkonočných dekoráciách, môžete do nich vložiť veľkonočné vajíčka. Alebo v nich pestujte trávnik, prípadne v nich štýlovo servírujte domáce muffiny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  O tomto čase je najzdravšie raňajkovať. Toto sa stane, ak to nedodržíte

Dobre poslúžia aj ako podložka pod horúci hrniec alebo pekáč, keď si nechcete poškodiť stôl alebo zašpiniť obrus teplom.

Namočte ich a pokrčte

A keď ste naozaj pripravení ich zlikvidovať, zalejte ich vodou a nechajte chvíľu namočené. Keď sú mokré, veľmi ľahko ich zrolujete do gule, ktorá vám v koši zaberie minimum miesta.

A ak nechcete na takúto recykláciu plytvať pitnou vodou, môžete použiť akúkoľvek vodu, ktorá je určená na vylievanie. Či už zo sušičky na bielizeň, z varených zemiakov alebo po umývaní podlahy.

4 Replies to “Slováci našli skvelý spôsob, ako využiť obaly z vajec. Napadlo by vás to?

  1. Napadlo by mi niekedy, že redaktor, človek, ktorého nástrojom práce je zrovna slovenský jazyk, dokáže vyprodukovať článkok s toľkými chybami????

  2. Chcem sa odhlasit z Plena, ale neda sa, poradte mi, lebo sa hanbim, ze mi stale posielate take ckanky , ktore su vasa hanba. To je uroven pre hlupakov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *