Slováci pozor! V týchto potravinách našli červíky, okamžite ich vyhoďte

hmyz potraviny

Tesco, jeden z popredných obchodných reťazcov pôsobiacich na Slovensku a v Česku, oznámilo stiahnutie viacerých potravinárskych produktov zo svojich regálov. Dôvodom sú nesplnené zdravotné normy, ako je obsah herbicídov nad stanovený limit a možná prítomnosť škodcov v potravinách.

Zákazníci reagujú na sociálne siete s obavami, po objavení sa správ o stiahnutí potenciálne kontaminovaných mandlí a ľanových semienok. Produkty, ktoré podliehajú sťahovaniu, zahŕňajú:

  • TS Ľanové semienka 200g s dátumom minimálnej trvanlivosti 10.05.2024.
  • TS Mandle jadrá natural 500 g s dátumami minimálnej trvanlivosti 25.06.2024 a 24.06.2024.
  • MANDLE NATURAL VOLNE s minimálnou trvanlivosťou do 25.09.2024.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tu je najviac baktérii v kuchyni. Nenapadlo by vás, kde sa ich chytáte

Tieto výrobky nesplnili požiadavky na rezíduá haloxyfopu, herbicídu používaného v poľnohospodárstve, a v prípade mandlí sa objavila obava z možnej prítomnosti červov.

Slovenské pobočky reťazca Tesco nezverejnili bližšie informácie o príčinách nevyhovujúcej kvality, zatiaľ čo v Českej republike boli identické šarže výrobkov stiahnuté s podrobným vysvetlením.

Zákazníkom, ktorí si zakúpili tieto výrobky, predajca ponúka možnosť vrátenia tovaru a náhrady ich hodnoty. Výmena, alebo vrátenie peňazí je možné na informačných pultoch alebo na zákazníckych centrách v ktorejkoľvek z prevádzok reťazca.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je posledný termín na sadenie týchto rastlín a byliniek. Nezabudnite na to

Tesco zdôrazňuje dôležitosť bezpečnosti a zdravia svojich zákazníkov a vykonáva preventívne kroky na zaistenie, aby všetky ponúkané potraviny spĺňali najvyššie normy kvality a bezpečnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *