Slováci to bežne jedia. Tieto potraviny vám ničia mozog

losos

Musíte si naliať čistého vína. Potraviny, ktoré bežne kupujeme v supermarkete, nie sú pre nás najlepšie. A teraz nehovoríme o konkrétnej kvalite v slovenských obchodoch, ale všeobecne. Zvyčajne ide o spracované a ultra spracované potraviny s veľkými zmenami v zložení v porovnaní so surovinami, na ktoré sme zvyknutí.

Vyhýbajte sa vyprážaným potravinám

V ideálnom prípade by sme mali konzumovať špičkové základné potraviny a vyhýbať sa všetkým druhom, ktoré prešli továrenským výrobným procesom. Ide o pridané látky, ktoré sú pre nás škodlivé. Majú napríklad veľký vplyv na mozog.

Čo je naozaj zlé, sú potraviny, ktoré obsahujú takzvané transmastné kyseliny. Tie sú formou nenasýtených tukov. Nie sú to však tie, ktoré sa nachádzajú v mäse alebo mliečnych výrobkoch, hoci ani s nimi by sme to nemali preháňať. Ide skôr o tie transmastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú v rôznych sladkých aj slaných sušienkach.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapichnite toto do stoniek a paradajky nebudete mať choré celé roky

Slovákov príliš nepoteší, že na zozname potravín škodlivých pre mozog sú aj vyprážané jedlá, ktoré sú u nás veľmi obľúbené. Niektorí ľudia zaraďujú vyprážaný syr alebo rezeň medzi národné jedlá, čo určite nie je prehnané. Okrem transmastných kyselín obsahujú aj veľa rafinovaných cukrov, ktoré majú na nás výrazne negatívny vplyv.

Sladké nápoje určite nie sú

Možno vás prekvapí, že medzi potraviny, ktoré škodia mozgu, patria aj divoké ryby. Platíme za ne obrovské sumy v luxusných reštauráciách a máme pocit, že sú úžasné. Určite sú, ale bohužiaľ spôsobujú aj hromadenie ortuti v tele, ktorá je potom škodlivá. Hovoríme o rybách, ako sú žralok, makrela, tuniak, ale aj losos.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Stačí položiť toto v dome a pavúky rýchlo odídu veľmi ďaleko

Pokiaľ ide o nápoje, je vhodné vyhýbať sa najmä sladeným limonádam. Ukazuje sa, že je to azda to najhoršie, čo môžete konzumovať. Bol napríklad dokázaný negatívny vplyv týchto nápojov na pamäť. To isté platí aj pre alkoholické nápoje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *