Táto poloha ničí vašu chrbticu. Naučte sa spať inak, povieme vám ako

spanok

Nedostatok spánku narúša fungovanie organizmu. To sa týka toho, ako a koľko spíte. Odhalíme, aká je najhoršia poloha pri spánku. Mali by ste sa jej vyhnúť.

Kvalita nášho spánku závisí od mnohých faktorov. Predovšetkým na počte hodín spánku a na polohe, v ktorej zaspávame. Ukazuje sa, že nie každá je pre nás zdravá. Vysvetlíme vám, ako sa postarať o kvalitný spánok.

Ako sa vám dobre spí?

Počas spánku sa telo čistí a odpočíva. Správna spánková hygiena je veľmi dôležitá na udržanie pohody a psychofyzickej kondície. Zlé návyky (prejedanie sa alebo používanie mobilného telefónu v posteli) narúšajú rytmus výberu. V dôsledku toho máme problémy so spánkom, zmeny nálady a dokonca bojujeme s nespavosťou! Záleží aj na tom, kedy zaspávame a v akej polohe spíme.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prísada, ktorú keď dáte do palaciniek, budete sa zalizovať za ušami

Nie nadarmo sa preto hovorí, že ak si usteliete posteľ, budete v nej aj spať. Je na tom veľa pravdy. Navyše nesprávna poloha pri spánku môže prispieť k bolestiam hlavy, chronickej únave, nadmernému svalovému napätiu, nočným morám, ako aj k zhoršeniu vrások či vzniku tráviacich problémov. Preto je dôležité zabezpečiť si správne návyky pred spaním. Tu je návod, ako to urobiť.

Táto poloha je na spánok najhoršia

Odborníci upozorňujú, že najhoršia poloha na spanie je tá na bruchu. Vyvoláva neprirodzené vytočenie krku a bedrovej oblasti, a to vedie k bolestiam krku, ramien, lopatiek a hlavy. Takisto dochádza k väčšiemu tlaku na vnútorné orgány, čo má negatívny vplyv na organizmus – najmä na tráviaci systém. Môžeme sa sťažovať na tzv. spätný tok potravy a pálenie záhy. Ak si navyše počas spánku dávame ruky pod hlavu, dochádza k ischémii a necitlivosti končatín. Preto čo najskôr zmeňte polohu a snažte sa spať v inej polohe.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mäso, ktoré Slováci úplne podceňujú. Je oveľa zdravšie ako kuracie mäso

Najzdravšie polohy na spanie

Odporúča sa spať na chrbte; je to najlepšia poloha pre vašu chrbticu. Prospešné je tiež spať na ľavom boku, vtedy lepšie pracuje srdce. Navyše pre ľudí trpiacich gastroezofageálnym refluxom sa odporúča najmä spanie v tejto polohe, pretože zlepšuje prietok krvi do srdca, maternice a obličiek a zmierňuje tlak na pečeň. Je tiež dokázané, že táto poloha urýchľuje tráviace procesy a detoxikáciu organizmu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *