Toto je najlepší sirup na prechladnutie. Bojujte s kašľom bez drahých prípravkov z lekárne

pexels eva bronzini 5502850

Za rohom už číha jeseň a s ňou začína chladné obdobie. Ak sa chcete vyhnúť chorobám, pripravte si tento prírodný liek. Vyhnete sa chrapotu, nádche a kašľu.

Na jeseň, keď sa po prázdninách vraciame do kancelárií a škôl, začíname byť chorí. Zrazu nás z neznámych príčin chytí nádcha, kašeľ alebo bolesť hrdla, ktorá nezriedka prejde do angíny.

Dá sa tomu predísť? Áno. Stačí si pripraviť domácu šťavu z červenej repy, ktorá podporí imunitu, zvýši hladinu železa a dodá telu cenné mikroživiny. Vysvetlíme vám, ako ju vyrobiť.

Dajte ju do pohára a zalejte medom. Zabudnete na sezónne prechladnutie

Červená repa je jednou z najzdravších druhov zeleniny. Je bohatá na vitamín C, horčík, vápnik, zinok a železo. Dodáva telu antioxidanty vo forme polyfenolov, flavonoidov alebo protizápalových saponínov. Na základe tejto zeleniny si môžete pripraviť zázračný prípravok na podporu imunity. Pripravte si ho už dnes a na jeseň sa vyhnete sezónnym prechladnutiam.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci si pekne priplatia za tieto potraviny a výrobky. Vláda zvýšila dane

Recept na domácu šťavu z červenej repy sme našli na Tik Tok. Uverejnila ho Ewa Kozioł, certifikovaná bylinkárka, zakladateľka blogu Zielony Zagonek (Zelený kútik), propagátorka ekologického životného štýlu a autorka šiestich kníh (vrátane bestselleru Vyhoďte chémiu z domu).

Ako si vyrobiť domáci sirup z červenej repy?

Potrebujete tri červené repy (najlepšie bio – nájdete ich v supermarkete aj na trhu), med a citrón. Začnite prípravou zeleniny. Červenú repu umyte, ošúpte a nakrájajte nadrobno. Preložte ju do veľkej, hermeticky uzavretej nádoby a zalejte ju šťavou z celého citróna. Nakoniec pridajte pohár medu (môžete ho nahradiť 100 g cukru). Nakoniec nádobu uzavrite a vložte do chladničky. Po dvoch týždňoch pustí šťavu. Pite po jednej polievkovej lyžici dvakrát denne. Môžete ju podávať aj deťom, ktoré majú aspoň tri roky a nie sú alergické na med.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Majitelia áut si pred letom dávajú uterák na prístrojovú dosku. Zvyšuje to hodnotu auta

Ewa Koziolová upozornila, že v prípade úporného suchého kašľa možno šťavu konzumovať každú hodinu po jednej polievkovej lyžici. Na dosiahnutie najlepších výsledkov kombinujte špecifickú s citrónovou šťavou. Po troch dňoch by mal kašeľ zmiznúť. Ako dlho piť šťavu? Počas celého jesenného a zimného obdobia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *