Toto je už v Chorvátsku zakázané a budú padať obrovské pokuty. Dajte si veľký pozor a nerobte to

chorvatsko pokuty

Ťažko nájsť niekoho, kto sa neteší na letnú dovolenku. V prípade Slovákov je to stále najčastejšie v Chorvátsku, hoci sa vedú diskusie o tom, či sa ešte oplatí ísť do tejto krajiny na Jadrane. Prakticky všetko tam výrazne zdraželo a je to z roka na rok horšie.

Príjemný dotyk

S nepríjemnosťami sa však môžete stretnúť aj na inom fronte. Dá sa povedať, že miestni obyvatelia majú turistov doslova plné zuby. V podstate sa opakuje efekt, ktorý v posledných rokoch zažila napríklad Mallorca. Aj Chorvátsko zaznamenalo podstatne viac turistov ako predtým.

Už to nie sú len Slováci, ale aj bohatí ľudia zo Západu. Najmä Nemci sa stali v tejto krajine veľmi obľúbenými. Potom na druhej strane Rusi, pretože k nim sú ako k jednej z mála európskych krajín stále priateľskí. A keď sa toto všetko spojí na jednom mieste a k tomu sa pridá niekoľko stotisíc Slovákov, môže to byť veľmi veľké rodeo.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

A tak niet divu, že Chorváti požadovali primerané opatrenia proti odtrhnutiu turistov z reťaze. Napríklad teraz platí zákaz pitia alkoholu na verejnosti, čo bola v predchádzajúcich rokoch veľmi obľúbená zábava. Z oficiálnych miest sa ozývajú hlasy, že sa to bude tvrdo presadzovať, čo by mohlo priniesť veľa peňazí do miestneho rozpočtu, pretože je ťažké si predstaviť, že by to turisti nepraktizovali aj naďalej. Za takéto správanie im však bude hroziť pokuta 150 eur. Okrem toho, ak sa nepodriadia, môžu byť aj zadržaní.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Nebudú sa s vami maznať

To isté platí aj pre zdanlivo nevinné aktivity, teda prechádzanie cez mesto v plavkách. Ľudia si jednoducho zvykli nosiť v Chorvátsku len plavky, hoci ich nosenie je povolené len na pláži. O tom, čo Chorváti inak považujú, jasne svedčí názov zákona o nahote. Stručne povedané, nechcú, aby ste sa po ich meste promenádovali nahí. Kto sa má na to stále pozerať, však?

Môžete si byť istí, že sa s vami nikto párat nebude. Ak tieto pravidlá porušíte, miestni obyvatelia vás okamžite nahlásia a bude privolaná hliadka, ktorá to bude riešiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *