Trápi vás bolesť krížov? Poznáme liek, ktorý je zadarmo

krize

Pokiaľ vás trápia časté bolesti chrbta, vyskúšajte tieto jednoduché domáce cvičenia. Nepríjemné príznaky zmiernia už v priebehu niekoľkých krátkych dní. Bolesti chrbta sú nepríjemným problémom, ktorý môže mať vážny vplyv na vaše celkové zdravie a sťažiť vám mnoho každodenných záležitostí, vrátane vašej pracovnej činnosti či športových záležitostí.

Ak sa s nimi stretávate aj vy, nemusíte sa však nutne ponáhľať k lekárovi alebo užívať drahé komerčné výrobky plné chemických zlúčenín. Skvele vám totiž podľa lekára Gregory Minnis postačí zaradiť do svojho každodenného režimu tieto jednoduché cvičenia. Tu je jedno inšpiratívne video:

Cvičenie proti bolestiam chrbta

Bolesti môžu narušiť kvalitu vášho života a spomaliť vás vo vašich každodenných činnostiach. Pokiaľ sa pred nimi chcete ochrániť alebo zmierniť ich intenzitu, potom začnite vykonávať aspoň 3krát denne nižšie uvedené cviky. Už po 2 týždňoch by ste mali pocítiť patričnú úľavu a možno aj úbytok hmotnosti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pite tieto čaje a vaše chudnutie sa urýchli a brucho sa zmenší

Postup cvičenia

Začnite tým, že si ľahnete na chrbát a pod kríže si položíte uterák alebo deku. V tejto polohe zostaňte aspoň 5 minút. Následne sa posaďte na podlahu a natiahnite si nohy pred seba.

Potom si pod kolená položte zrolovanú deku, na nohy vankúš a začnite opatrne ohýbať hornú časť tela smerom k svojim nohám.

V tejto polohe zostaňte 5 minút a potom sa uvoľnite. Vráťte sa späť do sedu a pokúste sa chytiť rukami prstami na nohách. Ako však varuje web SaskHealthAuthority, nikdy by ste nemali prekračovať hranicu bolesti, pokiaľ ju počas cvičenia cítite.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto nie je klasické maslo. Pôsobí na črevá ako balzam a mal by ho mať každý doma
krize1

Pomôže aj tenisová loptička

Na toto cvičenie budete potrebovať tenisovú loptičku, ktorú si stačí umiestniť pod zadok a nechať ho niekoľko minút pôsobiť. Práve tam sa totiž nachádza súbor nervov spôsobujúcich mnoho rôznych bolestí, teda pokiaľ túto oblasť uvoľníte, budete sa cítiť oveľa lepšie.

Je tiež dobré na loptičku nevyvíjať príliš intenzívny tlak, aby ste si zbytočne neublížili. Na internete tiež viete nájsť ako vám tenisová loptička pomôže uvoľniť bolesti svalov po tele.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *