Trávnik koste takto, aby ste ho mali najkrajší v susedstve

kosenie

Kto z nás nesníva o krásnom trávniku v záhrade? Bohužiaľ, o krásny trávnik sa treba správne starať a často si nesprávnym kosením koledujeme o problémy.

V tomto článku vám ukážeme, ako nekosiť trávnik a prečo mu takýmto spôsobom len škodíte. S týmito vedomosťami posuniete svoje záhradnícke zručnosti na vyššiu úroveň.

Ako často by ste mali kosiť trávnik?

Začnime od základov. Ako často by ste mali kosiť trávu? To je dosť individuálna otázka, ale vo všeobecnosti sa za ňu považuje kosenie raz týždenne. Ak však váš trávnik rastie veľmi rýchlo, má zmysel ho kosiť častejšie.

Takisto trávnik koste maximálne na polovicu jeho dĺžky. Ideálna dĺžka trávnika je 4 cm. To platí na jar a na jeseň. V lete sa odporúča zvýšiť ju na 5 až 6 cm kvôli prevládajúcim horúčavám.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Kľúčové ošetrenie paradajok. Vykonávajte pravidelne a úroda bude skvelá

Trávnik by ste mali kosiť, keď je suchý. Mokrý trávnik je kategoricky nevhodný na kosenie. Ľahko sa stane, že ho pokosíte príliš nakrátko alebo nerovnomerne, čo pokazí jeho celkovú estetiku.

Ako pripraviť trávnik pred zimou?

Dôležité je, aby ste pred zimou pokosili trávu na výšku 5 cm. Ak necháte trávu pred prvým snežením príliš dlho, padajúci sneh ju zatlačí do zeme a obmedzí prístup čerstvého vzduchu. To uľahčuje tvorbu plesní.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nevyhadzujte kávovú usadeninu. Táto rastlina v záhrade ju miluje

Ak pokosíte trávu príliš nakrátko, počas tuhej zimy zmrzne a trávnik sa potom stane náchylným na choroby a parazity.

Akých chýb sa vyvarovať pri kosení trávnika?

Teraz už viete, ako správne udržiavať svoj trávnik. Sme si istí, že ak nebudete kosiť mokrú trávu, budete dbať na to, aby sa príliš nerozrástla, ale aj na to, aby ste ju nekosili až po zem, všetko bude v poriadku.

Nakoniec, trávnik, ako každú rastlinu, je potrebné správne hnojiť. Ak vidíte, že je vysušený, neváhajte ho zaliať alebo použiť dodatočnú dávku kondicionéra. Vďaka tomu bude váš trávnik najkrajší v okolí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *