Vodou ovocie umývať nestačí. Robte toto, aby z neho zmizla zlá chémia

ovocie umyvanie

Všetci vieme, že ovocie a zelenina v obchodoch sú predtým postriekané pesticídmi. Často sú navyše ošetrené voskom. Málokto si však uvedomuje dôsledky nadmernej konzumácie týchto produktov.

Voda z vodovodu nestačí. Ako umývať ovocie a zeleninu, aby ste sa zbavili škodlivých a karcinogénnych chemikálií? Je to jednoduchšie, ako si myslíte.

Prečo ovocie a zeleninu umývate postrekom?

Pesticídy sa používajú na ochranu plodín. Existujú tri skupiny postrekov. Fungicídy chránia plodiny pred plesňami a hubami. Herbicídy odstraňujú burinu a insekticídy poskytujú ochranu pred škodcami. Vosk sa zasa používa na obmedzenie prísunu kyslíka do už zozbieraného ovocia a zeleniny. Tým sa predlžuje ich trvanlivosť.

Pesticídy a vosk sú však chemikálie, ktoré nám pri nadmernom používaní môžu vážne uškodiť. Spôsobujú totiž nielen vážne alergické reakcie alebo žalúdočné problémy. Nadmerné používanie týchto chemikálií má negatívny vplyv na celú hormonálnu rovnováhu a dokonca prispieva k vzniku leukémie a zhubných nádorov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vymetá usadeniny z tela. Ako zaviesť do stravy viac vlákniny?

Preto je nevyhnutné umývať jahody, jablká a iné ovocie a zeleninu kúpené v obchode, a to nielen vodou. Našťastie sa škodlivých chemikálií môžete zbaviť už za 15 minút. Pomôže vám jedlá sóda.

Ako umývate ovocie? Použite jedlú sódu

Jedlá sóda je ideálna na umývanie ovocia a zeleniny. Pomery sú nasledovné: na liter vody pridajte veľkú polievkovú lyžicu prípravku. Dôkladne premiešajte a ovocie v tomto roztoku namočte na 15 minút.

Potom ich opláchnite pod tečúcou vodou a máte hotovo. Jedlá sóda odstráni všetky toxíny a vy si teraz môžete bez obáv vychutnať svoje ovocie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najzdravší chlieb na raňajky. Jedzte ho a sledujte, ako schudnete

Jedlá sóda na špeciálne úlohy

Jedlú sódu sa oplatí mať doma. Je užitočná nielen na umývanie ovocia a zeleniny. Pomôže vám udržať poriadok v domácnosti a je vhodná aj na pranie. Hustá pasta z výrobku a vody rýchlo vyčistí znečistené škáry a kúpeľňové vybavenie.

Pohár jedlej sódy a vriacej vody pomôže odblokovať potrubia. Ak výrobok nasypete na koberec a po 15 minútach ho vysajete, osviežite ho. Sóda je neutralizátor zápachu a je úplne bezpečná pre tkaniny.

Práve z tohto dôvodu sa ju oplatí pridať do prania uterákov. Nielenže má čistiaci, antibakteriálny a fungicídny účinok, ale tiež nadýcha vlákna. Po vypraní budú vaše uteráky nadýchané a mäkké, ako toľkokrát prinesené z obchodu.

One Reply to “Vodou ovocie umývať nestačí. Robte toto, aby z neho zmizla zlá chémia”

  1. Aky dovod mate na toto tvrdenie? Poslete mi k tomu odborny zdroj alebo len tak vymyslate na co vsetko by sa ta soda dala pouzit? Viete mi poslat nejake chem reskcie ktore prebiehaju s pesticidmi? Dakujem, budem vdacna. Ak nie, stiahnite clanok a nezavadzajte ludi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *