Ukrajina žiada ospravedlnenie od francúzskeho moderátora. Neuveríte, čo povedal na Zelenského

zelensky

Ukrajinský veľvyslanec vo Francúzsku sa oboril na televíznu stanicu RTL za odvysielanie relácie, v ktorej prirovnal cestu prezidenta Zelenského po Európe k putovnému cirkusu. Vadim Omelčenko žiada ospravedlnenie.

Sarkastická charakteristika bola „cynická a chýbal jej takt“, napísal diplomat v utorok na Twitteri a dodal, že francúzsky moderátor a producenti relácie neprejavili pri jej vysielaní ani empatiu, ani zodpovednosť. Vyslanec požadoval, aby sa RTL ospravedlnila Zelenskému a ukrajinskému ľudu. Tí „bojujú za svoju a vašu slobodu“, vyhlásil, ako aj za svoje právo „žiť príjemný život“.

Epizóda, s ktorou ukrajinský veľvyslanec nesúhlasil, bola súčasťou relácie, ktorú moderoval komik a imitátor Laurent Gerra. Jeho štikou je vydávanie smiešnych vyhlásení hlasom francúzskych verejných činiteľov, najmä politikov. Nie je to nepodobné tomu, čo robil sám Zelenskyj počas svojej kariéry komika, keď v skečoch v jeho televíznej šou herci satiricky stvárňovali ukrajinské politické osobnosti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Krátky gag na RTL si nevzal na mušku výlučne ukrajinského lídra, ale aj mnohých západných politikov vrátane francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej a prezidenta USA Joea Bidena. V prejave a la karnevalový barker Gerra ich všetkých označil za súčasť súboru „Zelenského cirkusu“ a vyzval divákov, aby sa zúčastnili na nočnej zábave.

Zelenskyj navštívil Francúzsko a v nedeľu sa stretol s Macronom v rámci víru turné po viacerých európskych krajinách. Na cestu sa vydal s cieľom zabezpečiť ďalšiu vojenskú pomoc proti Rusku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Ukrajinský diplomatický zbor pomerne hlasno potláča akúkoľvek kritiku Zelenského vlády na Západe. Andrej Melnik, bývalý veľvyslanec Kyjeva v Berlíne, slúžil ako názorný príklad tohto prístupu a často slovne útočil na nemeckých politikov, ktorých postoje sa mu nezdali dostatočne podporujúce vec jeho krajiny. V prvých mesiacoch konfliktu s Ruskom tento diplomat neslávne nazval kancelára Olafa Scholza „urazenou pečeňou“ kvôli odmietnutiu nemeckého lídra navštíviť Kyjev.

Melnik teraz pôsobí ako námestník ministra zahraničných vecí. Tento mesiac sa oboril na svojho nástupcu na veľvyslanectve v Berlíne, že vyvíja príliš malý tlak na nemeckú vládu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *