Ukrajinka ukázala, prečo dávajú toaletný papier do octu

toaletny papier

Čistiace prostriedky sú pre ich výrobcov obrovským biznisom. Veď koľko na ne minie každá domácnosť ručne? Navyše, každý povrch alebo činnosť zdanlivo potrebuje iný, hoci ich zloženie je dosť podobné. A čo keby sme vám povedali, že nepotrebujete všetky tie farebné obaly a výrobky na chemickej báze, pretože si vystačíte so základnými zložkami.

Úžasné vlastnosti octu

Samozrejme, výrobcovia budú plakať, pretože ich výrobky už nebudete potrebovať. Každý rok ušetríte tisíce korún, pretože si vystačíte s obyčajným bielym octom v koncentrácii 10 %. Pozor, je to koncentrovanejší ako kuchynský ocot. Nenechajte sa oklamať ani jeho farbou. Neobsahuje karamel, takže je úplne číry. Ideálny na čistenie všetkých druhov povrchov. Zvyčajne sa predáva ako destilovaný biely ocot.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ chystá ďalší zákaz. Nedajú nám v "Mekáči" už obľúbené omáčky?

Tento ocot má množstvo výhod. Odmasťuje úplne fantasticky a má tú vlastnosť, že dokáže vyleštiť povrchy z nehrdzavejúcej ocele. Je tiež ideálny na čistenie vnútra chladničky alebo plastových dóz na potraviny.

Ocot je užitočný aj na čistenie rýchlovarnej kanvice. Stačí ho naliať a nechať zovrieť. Potom si budete musieť všimnúť, že vyzerá ako úplne nová z obchodu. Podobne vám olej pomôže aj v mikrovlnnej rúre. Nalejte ho do hrnčeka a vložte ho na tri minúty. Potom môžete ľahko vyčistiť všetky nečistoty z vnútra rúry.

To ste ešte nevideli.

Skvelým trikom je aj výroba vlastných vlhčených čistiacich obrúskov. Tie sú v obchode veľmi drahé, ale môžete si ich vyrobiť doma. Česi si teraz veľmi obľúbili vziať toaletný papier alebo kuchynské utierky a dať ich do nádoby, ktorú celú zalejú bielym octom. Potom stačí vždy kúsok odtrhnúť a budete mať v ruke taký silný čistiaci prostriedok, že umyjete a vydezinfikujete akýkoľvek povrch a čokoľvek iné.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte s vodou a uhorky zalejte. Ochránite ich pred horúčavami

Môžete si tiež pripraviť octový roztok. Zrieďte ocot s vodou v pomere jedna ku jednej. Potom do tohto roztoku namočte kuchynskú hubku a vyčistite akékoľvek znečistené miesto. Uvidíte, že sa čoskoro bude krásne lesknúť. Nie je potrebné oplachovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *