V zime dajte na ovocné stromy pavúky. Skúsení záhradkári to robia

ovocne stromy

Neznášate pavúky? Ak pestujete ovocné stromy, mali by ste sa s týmito osemnohými tvormi rýchlo spriateliť – vo vašej záhrade môžu urobiť veľa dobrej práce. Najmä teraz cez zimu!

Pavúky prinášajú peniaze… je to len povera?

Hovorí sa, že pavúky by ste mali mať doma, pretože prinášajú peniaze. Pravdepodobne je to len povera. Ale niektorých druhov sa rozhodne neoplatí zbavovať, najmä ak sa usídlili vo vašej záhrade. V skutočnosti existujú pavúky, ktoré môžu chrániť vaše hrušky pred mšicami a inými parazitmi.

Umiestnite do záhrady pavúky, ktoré dokážu prežiť zimu

Ak chcete ochrániť svoje ovocné stromy pred pustošením mšicami, musíte na ne nasadiť predátora, ktorý ich bude ničiť. Najlepšie je, ak mšice odstránite počas zimných mesiacov, keď nie sú aktívne a dravý hmyz má ľahšiu prácu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Jedlá s najväčším počtom rakovinotvorných látok. Slováci ich jedia denne

Preto si musíte vybrať pavúky, ktoré bez problémov prežijú stredoeurópsku zimu a nemajú problém s lovom v chladnom počasí.

Zoznámte sa: Listovník obyčajný a šplhalka kríková

Už z názvov týchto dvoch pavúkov je celkom zrejmé, že majú radi prostredie stromov a kríkov. Šplhanie po kôre alebo listoch stromov pre nich nie je žiadnou prekážkou – najmä keď cítia korisť, na ktorú sa môžu dostať.

Oba tieto druhy pavúkov dokážu prežiť mierne mrazy a svojou činnosťou dokážu zbaviť ovocné stromy škodcov. Český výskum sa uskutočnil na hruškách s veľmi dobrými výsledkami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už nikdy nebudete prať na 40-tke. Opravár pračiek prezradil, aká je to chyba

Prečo používať pavúky?

Možno sa pýtate, prečo si do záhrady nasadiť pavúky. Je to jeden zo spôsobov ekologického pestovania ovocia. Stromy by ste totiž museli chemicky ošetrovať proti mšiciam alebo iným škodcom a do kôry alebo koreňového systému by ste vniesli množstvo chemických látok, ktoré môžu ovplyvniť vaše ovocie, ale aj kvalitu pôdy alebo podzemnej vody. Preto je prirodzený spôsob likvidácie škodcov pomocou ich predátorov oveľa šetrnejší ako používanie chemických látok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *