Kto by si niekedy rád nepoležal v posteli trochu dlhšie? Dlhé zimné večery sú podnetom na to, aby sme si sadli na pohovku a vychutnali si teplý nápoj.
Bohužiaľ, aj dobré a príjemné veci môžu mať svoje nepríjemné dôsledky. Ako sa ukazuje, mnohí Poliaci robia tú chybu, že po prebudení nie sú takí vyspatí, ako by mohli byť. Našťastie na to máme liek.
Nikdy takto nespite. To si koleduje o nepríjemné následky
Veľa sa hovorí o tom, aký by mal byť optimálny spánok. Známa hodnota 8 hodín sa dedí z generácie na generáciu, a pritom nikto nevenuje veľkú pozornosť kvalite spánku.
Je všeobecne známe, že kvalitný spánok dokáže urobiť viac dobrého ako silná káva a že krátky 4 až 6 hodinový spánok nám dobije baterky lepšie ako 12-hodinový spánkový maratón.
V čom je však problém? Ako sa ukazuje, za väčšinu nepríjemných následkov súvisiacich so spánkom môže naša nedbalosť. Pozrite sa, akých chýb sa Poliaci najčastejšie dopúšťajú.
Aké chyby robia Slováci počas spánku?
Spanie s hlavou pri radiátore, nosenie hrubého pyžama alebo nadmerná teplota v spálni – to sú len niektoré z mnohých chýb, ktorých sa Poliaci dopúšťajú a ktoré spôsobujú nepríjemné následky súvisiace so spánkom.
Podľa doktorky Neriny Ramlakhan, odborníčky na spánok, práve tieto veci spôsobujú, že sa ráno budíme v bezvedomí. Ako odborníčka vysvetľuje, naše telo lepšie spí pri nižších teplotách a akákoľvek odchýlka od normy narúša prirodzený spánkový cyklus.
Nedostatok spánku nie je všetko. Tu sú ďalšie nepríjemné dôsledky nedostatku spánku
Výskum vedcov dokázal, že spánok pri príliš vysokej teplote spôsobuje nepríjemné následky viditeľné na našej pokožke. Hovoríme o vzniku začervenania alebo suchosti. Zamyslite sa: ako často sa budíte s popraskanými perami? Na vine je pravdepodobne prílišné teplo v spálni.
Medzi ďalšie nepríjemné dôsledky spánku pri príliš vysokej teplote patria ťažkosti so zaspávaním, nespavosť a mastné vlasy, čo je v zime aj tak veľký problém.
Aký je teda najlepší spôsob prípravy spálne pred spaním? Odporúčame vyvetrať miestnosť, udržiavať v nej o niečo nižšiu teplotu ako v obývačke a zdravo pristupovať k hrúbke pyžama, ktoré si oblečiete, alebo k hrúbke perín, ktoré použijete. Vyskúšajte tieto patenty na vlastnej koži a pocítite výrazný rozdiel.