Žena ukázala trik, ako doma naučila šetriť vodou a teraz má peniaze navyše

zachodova doska

Rastúce ceny vody nútia čoraz viac domácností šetriť. V nasledujúcich riadkoch vám ponúkame niekoľko spôsobov, ako ušetriť.

Splachovanie toalety

Ako napovedá názov, v tejto časti sa budeme venovať úsporám pri splachovaní toalety.

Nové moderné toalety sú vybavené dvojitým splachovaním. To umožňuje malé alebo veľké spláchnutie v závislosti od potreby, ktorú na toalete vykonávame. Malé spláchnutie znamená 3 – 4 litre vody a veľké spláchnutie znamená približne 6 litrov vody. Vždy splachujte podľa toho, čo si situácia vyžaduje.

Toalety, ktoré majú bežný sifón, možno regulovať podľa toho, ako veľmi zdvihnete splachovanie. Problémom sú staršie toalety, ktoré majú nádržku na stene s reťazovým ťahom. Pri tomto type splachovania je takmer nemožné regulovať prietok vody.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už raz prevarenú vodu nesmiete znovu prevariť a použiť. Toto je dôvod

Elektrická kanvica

Veľmi často sa nám stáva, že v rýchlovarnej kanvici uvaríme príliš veľa vody a potom ju nepoužívame. Tým sa plytvá nielen vodou, ale aj elektrickou energiou.

Pranie v práčke

Pranie v plnej práčke vám určite pomôže znížiť účet za vodu. Nie preplnenú, ale len plnú. Ak je preplnená, znižuje sa účinok prania a nedochádza k žiadnym úsporám. Ak často periete menšie množstvá bielizne, dochádza k plytvaniu vodou aj elektrickou energiou. Je lepšie počkať niekoľko dní, kým bude hromada bielizne väčšia, aby sa práčka mohla naplniť. Vždy nezabudnite prať svetlé a tmavé oblečenie oddelene. Pri praní môžu byť veľkým pomocníkom aj utierky proti škvrnám. Cena utierok je veľmi nízka a umožňujú prať viac farebnej bielizne spolu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte soľ so zubnou pastou. Získate úžasný prípravok

Umývačka riadu

Ručné umývanie riadu má za následok vyššiu spotrebu vody. Energeticky úsporné umývačky riadu šetria vodu a nenamáhate si pokožku rúk. Aby ste ušetrili peniaze, umývačku riadu stačí zapnúť len vtedy, keď je plne naplnená.

Sprchovanie

Pri sprchovaní zvyčajne spotrebujete menej vody ako pri kúpaní. Nie je to však pravidlom, pretože niektorí ľudia sa radi sprchujú dlho. Preto ak chcete pri sprchovaní šetriť vodou, odporúčame kratšie sprchovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *