Veľa Slovákov ich pije. Z týchto káv si ničíte zdravie, priberáte a starnete

kava citron

Mnohí z nás si nevedia predstaviť začiatok dňa bez šálky obľúbenej kávy. Milujeme ju nielen pre jej chuť a povzbudzujúce vlastnosti, ale mnohé štúdie tiež dokazujú, že môže nášmu telu priniesť mnoho zdravotných výhod. Existujú však špecifické druhy kávy, ktorým by sme sa mali vyhýbať.

Šálka „malej čiernej“ hneď ráno je pre niektorých jedným z najlepších momentov dňa. Okrem klasickej, čerstvo namletej čiernej kávy však existuje množstvo iných druhov kávy. Bohužiaľ, niektoré „variácie“ na tému káva môžu poškodiť naše zdravie, spôsobiť priberanie na váhe a rýchlejšie starnutie pokožky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po praní nechať práčku otvorenú či zatvorenú? Dávajte si veľký pozor na toto

Aké druhy kávy škodia nášmu zdraviu?

Je dokázané, že káva môže byť účinná pri znižovaní hladiny stresu, má pozitívny vplyv na nervový a obehový systém a dokonca môže zabrániť alebo zmierniť príznaky ochorení súvisiacich so starnutím, ako sú Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Zrýchľuje tiež metabolizmus a zlepšuje krvný obeh.

Existujú však druhy kávy, ktorým je lepšie sa vyhnúť. Ide o tieto druhy kávy:

Káva s cukrom a plnotučným mliekom – kombinácia cukru a tuku môže spôsobiť nárast hmotnosti a urýchliť proces starnutia, ako aj prispieť k chorobám, ako je cukrovka 2. typu a obezita.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ako hnojiť zemiaky začiatkom júna, aby ste sa na jeseň tešili z úrody

instantná káva 3 v 1 vo vrecúškach (s pridaným cukrom a mliekom) – vo vrecúškach nenájdete pravú kávu. Namiesto nej prevládajú umelé prísady: palmový tuk a fruktózovo-glukózový sirup.

Kávové nápoje – hoci názvy „macchiato“ alebo „cappuccino“ pripomínajú kávu, v skutočnosti obsahujú len kávový extrakt a mnoho škodlivých prísad. Dajú sa ľahko kúpiť v uzavretých pohároch so slamkou za malú cenu, ale stojí to za to?

4 Replies to “Veľa Slovákov ich pije. Z týchto káv si ničíte zdravie, priberáte a starnete

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *