Vyrobte si domáci prostriedok za pár centov a vaša TV bude žiariť ako nová

pexels designecologist 1046639

Na obrazovke televízora sa usadzujú nečistoty, prach, odtlačky prstov a zvieracích labiek, čo len narúša zážitok zo sledovania. Čím by som mal obrazovku vyčistiť, aby som ju náhodou nepoškodil?

Full HD, 4K, OLED, QLED sú len niektoré typy moderných televízorov. Vďaka vysokej kvalite zvuku a obrazu si môžeme dopriať skutočne filmový zážitok bez toho, aby sme museli opustiť posteľ. Bohužiaľ, tieto televízory majú jednu malú nevýhodu – obrazovky sú veľmi jemné a aj malý škrabanec alebo ošetrenie nevhodným čistiacim prostriedkom môže viesť k vážnemu poškodeniu.

Ako bezpečne vyčistiť televízory s plochou obrazovkou? Objavte recept na domáci čistič obrazovky, ktorý odstráni všetky nečistoty a navyše zníži usadzovanie prachu na obrazovke. Na nákup ingrediencií vynaložíte približne 10 libier a budete mať zásobu čistiaceho prostriedku, ktorá vám vydrží minimálne rok (no a zvyšok nespotrebovanej tekutiny si necháte). V prepočte zaplatíte za domáci čistič obrazovky plus mínus 2 GBP.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Európu tieto dni zasiahne extrémne počasie. Tu bude nad 40 stupňov

Domáci čistiaci prostriedok na TV. Stojí centy a funguje ako sen.

Prach a jemné nečistoty vyčistíte handričkou z mikrovlákna alebo metličkou na prach. Takto sa môžete zbaviť nevzhľadných zvyškov jednoduchým – a hlavne bezpečným spôsobom. Bohužiaľ, handričkou sa škvŕn ani odtlačkov prstov nezbavíte. Vtedy musíte siahnuť po silnejších prostriedkoch. Pomôže vám domáci čistič obrazovky, ktorý môžete použiť na čistenie obrazovky televízora, monitora alebo notebooku.

Potrebujete dve veci – destilovanú vodu a ocot. Destilovaná voda aj ocot nepoškodia jemný povrch obrazovky a zároveň účinne odstránia odtlačky prstov alebo zvieracích labiek. Okrem toho ocot zabráni usadzovaniu prachu a vyleští povrch.

Ako pripraviť tekutinu? Pripravte si prázdnu fľašu s rozprašovačom. Zmiešajte ocot a destilovanú vodu v pomere 1:1 a tekutinu nalejte do fľaše. Pred použitím tekutinu pretrepte a nastriekajte ju na mäkkú handričku a utrite obrazovku. Bude sa lesknúť ako nová.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

Televízor týmto prostriedkom nečistite. Môže to byť zlé

Tekutiny na báze alkoholu, ako napríklad čistič skla, môžu poškodiť jemný povrch obrazovky. V žiadnom prípade ich na televízor alebo monitor nepoužívajte. Na čistenie obrazovky je vhodná iba handrička z mikrovlákna alebo mäkká bavlnená handrička. Handrička by mala byť iba navlhčená prípravkom, a nie vlhká alebo mokrá. Pred čistením nezabudnite odpojiť akékoľvek elektronické zariadenie zo siete a nechajte ho aspoň 15 minút vychladnúť. Nezabudnite odpojiť akékoľvek elektronické zariadenie a nechajte ho aspoň 15 minút úplne vychladnúť. Týmto spôsobom zabránite „nakopnutiu“ elektrického prúdu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *