Zalejte jahody v apríli týmto hnojivom. Urobíte ho ľahko sami doma

jahody

Šťavnaté jahody si môžete vypestovať vo vlastnej záhrade. Ak sa budeme o kríky správne starať a prihnojíme ich správnym hnojivom, úroda bude tento rok obrovská. Ako sa staráte o svoje jahody?

Často sa stretávame s mýtom, že jahody rodia maximálne tri roky. V skutočnosti sa môžeme z chutných plodov tešiť oveľa dlhšie. Pozrite si, ako sa starať o jahody.

Pochutnajte si na jahodách v tomto roku

Jahody môžeme pestovať v záhrade. Pokojne ich môžeme zasadiť aj do kvetináča na balkóne alebo terase. Dôležité je správne umiestnenie. Jahodám sa darí na slnečnom mieste.

Aby správne rástli a prinášali veľa plodov, potrebujú aj hnojenie. Ak jahody rastú na tom istom mieste už tri roky, môžu prestať plodiť, pretože im chýbajú živiny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tento postrek vykonajte, keď paradajky začnú kvitnúť. Bude veľa plodov

V obchodoch nájdete hotové hnojivá pre jahody, ale živiny si môžete pripraviť aj sami. Bude to ekologické a oveľa lacnejšie. Ako vyrobiť hnojivo na jahody z mlieka?

Čím by som mal hnojiť svoje jahody?

Jahody môžete hnojiť hnojom alebo kompostom. Dôležité je kríky pravidelne prihnojovať. Skvelé hnojivo si môžeme vyrobiť aj sami z obyčajného mlieka. To zabezpečí, že tento rok nebude núdza o ovocie.

Hnojivo vyrobené z mlieka dodá jahodám správne množstvo vápnika, fosforu a draslíka. Budú krásne rodiť. Stačí spojiť pohár zrazeného mlieka, polievkovú lyžicu biohumusu a pohár vody. Celú zmes odložte na 2 týždne. Po uplynutí tejto doby môžete začať jahody kŕmiť. Na čo ešte musíme pamätať?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začínate takto chudnúť? Môže vám to urýchliť starnutie a spustiť rakovinu

Starostlivosť o jahody v apríli

V apríli sa oplatí myslieť aj na úpravu záhonov. Jahody nemajú rady burinu, ktorá im berie cenné živiny. Práve vtedy sa musíme postarať o vyčistenie záhonov.

Na jar môžeme tiež zrýľovať a kypriť pôdu okolo kríkov. Jahody sa tak budú cítiť a vyvíjať oveľa lepšie. Tento jednoduchý postup môže tento rok naozaj výrazne ovplyvniť úrodu.

Ak sa budete o jahody správne starať a budete ich kŕmiť kvalitnou zmesou, budete tento rok zbierať plné košíky plodov. Jahody budú rodiť oveľa dlhšie ako tri roky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *