Zalejte koriander olejom a zbaví vás mastnej pokožky či plesní na tele

f0066 01 1

V šuflíku v mnohých domácnostiach sa pravdepodobne nachádza koriander. Na čo ho môžete použiť, ak nemáte radi chuť semien? Namiesto toho, aby ste ho nasilu pridávali do večere, použite ho na kozmetické účely. Rýchlo uvidíte, že to bol hit.

Ukázalo sa, že koriander nie je fantastický len na prípravu jedál. Hoci niektorí ľudia nemusia mať radi jeho chuť, zamilujú si ho, keď semienka použijú netradičným spôsobom. Namiesto toho, aby ste ním len posypali jedlo, využite jeho vlastnosti trochu iným spôsobom. Týmto spôsobom môže pomôcť pri riešení bežných problémov.

Aké vlastnosti má koriander? Na čo ho môžete použiť? Môžete ho použiť nielen v kuchyni

Málokto si uvedomuje, že koriander sa dá použiť nielen na zvýraznenie chuti. Semienka koriandra sú tiež ideálne na prípravu macerátu, ktorý si zamilujú ľudia s kožnými problémami alebo padajúcimi, jemnými vlasmi. V tejto forme sa ho oplatí používať na tvár, pretože má antiseptické a protiplesňové vlastnosti a pomáha regulovať vylučovanie kožného mazu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Počuli ste o tejto káva? Je najzdravšia a nejmenej dráždi žalúdok

Okrem toho dokonale vyživuje pokožku a vlasy a dodáva im cenné živiny, ako sú vitamín A, C, K a nenasýtené mastné kyseliny. Olej na báze koriandra sa oplatí používať, ak máte problémy s padaním a lámavosťou vlasov, akné alebo veľmi suchou pokožkou, ktorá potrebuje výživu. Obľúbia si ho aj tí, ktorí bojujú s lupinami.

Ako vyrobiť koriandrový macerát. Potrebujete len dve ingrediencie

Koriandrový macerát si môžete pripraviť sami doma. Stačí, ak časť semienok nasypete do svojho obľúbeného oleja, ktorý sa nám osvedčí pri starostlivosti o tvár alebo telo. Môže to byť napríklad olivový, kokosový alebo jojobový olej. Zlejte 100 ml oleja na 5 polievkových lyžíc zŕn a všetko vložte do nádoby. Uzavrite ju a potom ju odložte na tri týždne, pričom denne nádobou potraste. Po uplynutí tejto doby olej zo zŕn preceďte a pomocou pipety prelejte do tmavej fľaše.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nalejte toto do práčky a zapnite na 90 stupňov. Vodný kameň a špina sa vyplavia

Hotový prípravok na báze koriandra používajte raz týždenne a hodinu pred umývaním šampónom ho votrite do pokožky hlavy a vlasov, aby ste ich posilnili, znížili vypadávanie vlasov a odstránili lupiny. Na tvár môžete aplikovať 2-3 kvapky na noc, vklepte ho na samý záver starostlivosti o pleť po nanesení krému alebo namiesto neho, v závislosti od vašich potrieb. Používajte denne a už po prvom použití uvidíte veľký rozdiel v hydratácii a výžive vašej pleti. Pred použitím domáceho oleja si však nezabudnite urobiť alergický test.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *