Zmiešajte ocot so soľou a utrite poháre. Zbavíte sa veľkého problému

pohare

Šumivé poháre a poháriky môžeme dosiahnuť len s dvoma produktmi. Tieto metódy fungujú naozaj dobre a poradia si aj s ťažko odstrániteľnými škvrnami. Ako čistiť riad?

Riad môže mať nevzhľadné šmuhy po ručnom umývaní, ale aj po umývaní v umývačke riadu. Našťastie stačí soľ a ocot a škvrny zmiznú. Viac vám prezradím nižšie.

Ako vyčistiť poháre od šmúh?

Či už riad umývate ručne alebo poháre čistíte v umývačke riadu, často na nich zostávajú šmuhy. Na dennej báze to nie je vždy problém. Situácia je však iná, keď máme na návšteve hostí.

Pustiť umývačku dvakrát alebo robiť dlhé drhnutie nie je vôbec potrebné. Poháre môžeme čistiť oveľa jednoduchším spôsobom. Stačí nám soľ a ľahký ocot.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chcete najlepšiu úrodu? Pozbierajte v lese toto a zalejte tým sadenice

Ocot a soľ rozpustia vodný kameň a poháre sa budú lesknúť ako nové. Ako s nimi dôkladne vyčistíte poháre a poháriky? V tomto článku vám poviem, čo robiť, ak máte na pohároch škvrny.

Jednoduchý spôsob, ako vyleštiť poháre

Na čistenie pohárov je dobré použiť soľ a ocot. Pol pohára octu zmiešam s 250 ml vody a čajovou lyžičkou soli. Do tejto zmesi namočím špongiu a poháre opláchnem.

Ocot rozpustí škvrny na riadoch. Potom poháre a poháriky dobre vyleštím bavlnenou handričkou. Všetok riad sa potom leskne ako nový. Táto metóda dokonale funguje tesne pred príchodom hostí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pite namiesto bežnej kávy. Zlepšuje metabolizmus a pomáha páliť tuk

Soľ a ocot si poradia nielen so škvrnami na pohároch. Ako inak by ste mali túto kombináciu použiť? Tu je niekoľko tipov, ako soľ a ocot môžu zachrániť naše dosky.

Ocot a soľ zachránia drevenú dosku

Ak ste pri varení meškali s umývaním drevenej dosky, môže sa stať, že ju nebude možné vyčistiť. V takom prípade vám môže pomôcť soľ a ocot. Jednoducho nalejte na dosku ocot a posypte ju soľou.

Dosku nechajte pôsobiť 3 minúty. Po uplynutí tejto doby ju umyte prostriedkom na umývanie riadu. Zo špiny nezostane nič. Pozrite si tiež, ako vyčistiť plynový sporák.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *