Zmiešajte s vodou a postriekajte záhradu. Už v nej neuvidíte žiadne mravce

mravce doma

Hoci sú mravce v záhrade užitočné, ich prítomnosť má aj svoje nevýhody. Podporujú výskyt mšíc a môžu tiež napadnúť náš domov. Prezradíme vám účinný domáci prostriedok, ako sa mravcov rýchlo zbaviť.

Príliš veľa mravcov nie je dobré, najmä ak si našli cestu do našej kuchyne alebo iných miestností prilákaní napríklad cukrom. Poradíme vám, čo robiť, aby sa mravce v záhrade nestali ďalším škodcom.

Recept na domáci prostriedok proti mravcom

Recept nie je zložitý, takže ho určite zvládnete. Na prípravu domáceho lieku proti mravcom potrebujete len niekoľko vecí, ktoré určite máte v kuchyni. Budete potrebovať škoricu v prášku, sušené klinčeky, citrónovú šťavu a vodu. Aby sme vám prípravu tohto domáceho lieku uľahčili, vysvetlíme vám celý postup. Čajovú lyžičku sušeného klinčeka vložte do mixéra a rozmixujte.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je najlepšie hnojivo pre veľkú a chutnú úrodu čučoriedok

Do nádoby nalejte 1 l horúcej vody, pridajte práškový klinček a pol čajovej lyžičky škorice. Zmes doplňte lyžicou citrónovej šťavy, dôkladne premiešajte a odložte na noc. Na druhý deň preceďte cez gázu, nalejte do rozprašovača a postriekajte miesta, kde sa mravce objavujú.

Týmto spôsobom si nielenže vyrobíte ekologický liek proti mravcom, ale ich aj odoženiete bez toho, aby ste im ublížili. Jednoducho na nich bude pôsobiť ako odstrašujúci prostriedok.

Ďalšie spôsoby, ako sa vysporiadať s mravcami

Ďalším účinným prostriedkom proti mravcom je aj jedlá sóda, ktorá je veľmi univerzálnym prostriedkom. Dobre funguje pri pečení, praní, praní bielizne, ale je skvelá aj na mravce.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Koľko šálok kávy môžete vypiť za jeden deň? Vypiť ich viac môže spôsobiť toto

Preto ju aplikujte tak, že mravcom posypete cestičky jedlou sódou. Okamžite si všimnete, že budú utekať do diaľky. Ďalší spôsob je pomocou korenia. Mravce neznášajú korenie a štipľavú papriku. Podobne ako sódu bikarbónu nimi posypte miesta, kadiaľ mravce chodia, alebo to môžete urobiť okolo mraveniska. Najdrastickejšou metódou je zaliať mravenisko v záhrade vriacou vodou.

Ako vidíte, existuje mnoho spôsobov, ako sa týchto škodcov zbaviť. Je len na vás, ktorý z nich v prípade ich invázie použijete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *