Bolí vás hlava? Žiadne lieky, stačí vám mäta a horčík

hlava

Jednými z najúčinnejších prírodných riešení bolestí hlavy sú mäta a horčík, ktoré môžu byť účinné nielen pri zmiernení príznakov, ale aj pri ich prevencii. Bolesť hlavy je bežným problémom, ktorý môže mať rôzne príčiny a negatívne dopady na každodenný život.

Mnoho ľudí hľadá úľavu pomocou liekov, ale prírodná liečba môže tiež poskytnúť efektívnu a šetrnú alternatívu. Prvou pomocou by malo vždy byť vypitie pohára vody, pokiaľ bolesť neustúpi, môžete siahnuť po mäte či horčíku, ktoré vám spoľahlivo pomôžu.

Dôležité je poznať príčinu

Na úvod by sme radi povedali, že pokiaľ sa u vás bolesti hlavy objavia znenazdania a sú veľmi silné, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc. Okrem iného môže ísť o mŕtvicu, či iný závažný zdravotný problém, ktorý si vyžaduje okamžitú starostlivosť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Má blahodarný účinok na črevá. Má viac bielkovín a menej kalórií ako prírodný jogurt

Aj keď sú bolesti mierne, ale predtým ste bolesťami hlavy netrpeli, je tiež vhodné sa poradiť s lekárom a zistiť ich príčinu. V ostatných prípadoch môžete vyskúšať jednoduché, ale účinné, babské rady, ktoré vám od bolestí pomôžu.

mata

Mäta poskytuje rýchlu úľavu od bolesti hlavy

Mäta je známa svojimi liečivými vlastnosťami, najmä pokiaľ ide o úľavu od bolestí hlavy. Nutričná expertka Jillian Kubala, vysvetľuje, že je to predovšetkým obsahom mentolu, ktorý má analgetické účinky a môže pomôcť zmierniť napätie svalov a uvoľniť nervy. Na úľavu od bolesti hlavy môžete aplikovať mätu na niekoľko spôsobov:

Mätový olej: Naneste trochu mätového oleja na spánky, čelo alebo zadnú časť krku a jemne vmasírujte. Esenciálny mätový olej môžete tiež inhalovať. Pomôže to uvoľniť dýchacie cesty a znížiť stres, čo môžu byť ďalšie spúšťače bolestí hlavy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci ich v obchode obchádzajú. Čistia črevá a podporujú mozog

Čaj z mäty: Pitie mätového čaju môže tiež poskytnúť úľavu od bolesti hlavy. Stačí zaliať čerstvé alebo sušené lístky mäty vriacou vodou a nechať čaj asi 5-10 minút lúhovať.

Horčík je pre zdravie mozgu a svalov kľúčový

Horčík je minerál, ktorý zohráva kľúčovú úlohu v mnohých funkciách tela, vrátane fungovania mozgu a svalov. Nedostatok horčíka môže spôsobiť celý rad problémov. Nutričná špecialistka Kim Rose-Francis RDN dodáva, že nedostatok horčíka môže tiež viesť k migrénam a ďalším typom bolestí hlavy.

Zvýšením jeho príjmu tak môžete riziko bolestí hlavy znížiť. Horčík môžete doplniť pomocou potravinových doplnkov alebo, a ešte lepšie, pomocou samotných potravín, ako sú orechy, semienka, strukoviny a zelená listová zelenina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *