Budete sadiť cibuľu a paradajky? Musíte vedieť o tomto hnojive

hnojivo paradajky cibula

Toto je posledná chvíľa na prípravu sadeníc paradajok. Do zeme už môžeme zasadiť aj cibuľu. Aby sme však rastlinám zabezpečili správne podmienky, nesmieme zabudnúť na pravidelné hnojenie.

V obchodoch nechýbajú hotové hnojivá, ale dokonalú zmes si môžete pripraviť aj sami doma. Všetko, čo potrebujete, je niekoľko ingrediencií z kuchynskej linky.

Posledná chvíľa na prípravu na jar

Marec je ideálny čas na prípravu posledných sadeníc. Tento mesiac sa musíme postarať o sadenice paradajok. Niektoré rastliny by sme mali dať do zeme už teraz, pretože ich nezastraší mráz.

Cibuľa by mala byť v zemi už dávno. Mimoriadne dôležité je aj správne hnojenie. To zabezpečí rýchly rast rastlín. Budú tiež menej citlivé na zmeny teplôt a nepriaznivé poveternostné podmienky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po tejto živine sa paradajky rozrastú ako šialené. Potrebnú ingredienciu máte v kuchyni

Zelenina v záhradách musí byť pripravená na silný dážď, ale aj na sucho. Preto sa odporúča hnojiť ich hneď od začiatku. Jednoduchú výživu si môžeme vyrobiť sami doma kombináciou niekoľkých zložiek.

Vyskúšajte toto hnojivo v záhrade

Už skoro na jar si môžete pripraviť hnojivo, ktoré vyživí vaše rastliny a urýchli ich rast. Všetky ingrediencie nájdete v kuchyni. Na začiatok si musíme pripraviť 300 ml teplej vody, do ktorej pridáme 1 gram sušeného droždia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Posypte len túto vec z kuchyni a mravce budú utekať čo najďalej z domu aj záhrady

Kvasnice urýchlia rast rastlín a sú účinné vo všetkých fázach vývoja sadeníc. Ďalej do živného roztoku pridáme polievkovú lyžicu cukru. Na chvíľu ho odstavíme a pridáme 1 liter vody. Do zmesi je vhodné pridať ďalšiu dôležitú zložku.

hnojivo

Vďaka nej budú rastliny obrovské

Na záver musíme do hnojiva ešte pridať polievkovú lyžicu dreveného popola. Majitelia krbov ho majú určite dostatok. Ten doplní vápno a draslík a dodatočne vyživí rastliny.

Hnojivo môžete aplikovať dvakrát mesačne. Sadenice budú rásť oveľa rýchlejšie. Oplatí sa ho aplikovať už teraz. Takto budete môcť čoskoro zbierať prvé plodiny vo vašej záhrade.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *