Českí farmári otvárajú vlastné obchody: LIDL má problém, ľudia si nevedia vynachváliť kvalitu

potraviny z farmy

Obchodné reťazce v Českej republike dlho ťažili zo svojej výbornej pozície, ale nakoniec to prehnali do takej miery, že pobúrili veľké množstvo zákazníkov. Niektorí ľudia tam už odmietajú nakupovať, pretože majú pocit, že ceny nie sú nastavené spravodlivo, najmä v porovnaní so situáciou v Nemecku alebo Poľsku.

To je to, čo veľmi chýbalo

Nespokojní však nie sú len zákazníci, ale aj dodávatelia do týchto obchodov, pretože sa na nich z druhej strany vykašľali. Reťazce tak na jednej strane platia veľmi nízke výkupné ceny a na druhej strane účtujú nehorázne sumy koncovým zákazníkom. Je to pre ne, samozrejme, skvelý model, ale z dlhodobého hľadiska je ťažko udržateľný.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci si možno za tento obľúbený nápoj zaplatia astronomické sumy. Dnes je lacný

Chvíľu to tak môže fungovať, ale potom sa začnú ozývať nespokojní. A to sa teraz deje z oboch strán. Ľudia odchádzajú nakupovať do zahraničia alebo kupujú zastaraný tovar v najlacnejších obchodoch s potravinami a poľnohospodári postupne budujú sieť svojich obchodov.

Uvedomili si, že práve oni majú skutočnú moc. Vyrábajú potraviny a bez nich by neexistovali žiadne obchody. Ak sú nútení do neprimeraných podmienok, je len logické, že sa postavia na vlastné nohy.

Rýchlo rastú

Napríklad v rámci poľnohospodárskeho družstva Unčovice vyrástla veľmi obľúbená predajňa, do ktorej sa hrnú ľudia zďaleka. Každý, kto bol oslovený, si nemôže vynachváliť kvalitu potravín, ktoré sa tu predávajú. Hovoria, že z tovaru z obchodných reťazcov nemajú takú chuť. A nemusia platiť ani také vysoké ceny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Bez mince či žetónu otvoríte za sekundu nákupný vozík týmto trikom

Podobný úspech slávi aj Farma Kublák z Fryčovíc, ktorá zriadila predajňu Regio Potraviny, kde sa predáva aj široký sortiment poľnohospodárskych produktov a iných potravín. V oboch prípadoch ide o predajne, kde sa dá zohnať všetko potrebné.

Zdá sa teda, že nám tu vzniká nová sieť predajní zdola. To je to najlepšie, čo sa mohlo stať. Zatiaľ sú to nezávislé obchody, ale rýchlo sa rozrastajú. V budúcnosti by sa mohli aspoň spojiť do voľného zoskupenia, ktoré sa bude profilovať na tom, že konečne bude ponúkať potraviny najvyššej kvality v Českej republike, a to za rozumnú cenu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *