Chcete schudnúť brušný tuk? Jedzte toto ovocie každý deň. Odporúčajú to aj vedci

schudnut brucho

Avokádo je jedným zo symbolov mexickej a latinskoamerickej kuchyne. Skladá sa z veľkého semienka, ktoré je obklopené mäkkou dužinou originálnej chuti a tvrdou, drsnou šupkou tmavozelenej farby. Považuje sa za najzdravšie ovocie na svete. Keď si prečítate o jeho vedeckom výskume, zistíte prečo.

Schudnite konzumáciou tukov

Prečo taká chvála na zdravotné účinky nášho exotického priateľa? Avokádo je mimoriadne bohaté na minerálne látky, ako sú draslík, vápnik a fosfor. Je tiež skutočnou hostinou vitamínov: A, B1, B2, B5, C, E, K, H alebo kyselina listová. Je tiež veľmi prospešný pre hladinu cholesterolu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Položte citróny na radiátor v dome. Je to posledná šanca

Jeho skutočná sláva však pochádza z jeho mimoriadne zdravých tukov. Avokádo je totiž na ovocie veľmi kalorické – v 100 g môže byť až 220 kalórií. Pravdepodobne sa pýtate – ako vám má konzumácia takejto kalorickej potraviny pomôcť schudnúť?

Všetko je to o vlastnostiach tohto tuku. Pomáha regulovať chuť do jedla, vďaka čomu sa budete cítiť dlhšie sýti. Potvrdzuje to aj nedávna štúdia Illinoiskej univerzity. Uskutočnila sa počas 12 týždňov na vzorke 105 ľudí s nadváhou a obezitou. Cieľom testu bolo preskúmať vzťah medzi konzumáciou avokáda a ukladaním tuku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Každá práčka má tlačítko, ktoré vám ušetrí peniaze. Skoro nikto o tom nevie

Jedna skupina jedla každý deň jedlá, ktoré obsahovali avokádo, zatiaľ čo druhá jedla to isté, ale bez tohto ovocia. Výsledok? V prípade žien – výrazné zníženie množstva brušného tuku!

Samozrejme, štúdia sa bude pravdepodobne opakovať a rozširovať, ale aj tento pokus je ďalším argumentom pre trvalé zaradenie avokáda do vášho jedálnička. Odporúčame ho najmä na raňajky v sprievode vajec.

Ako inak môžeme avokádo pripraviť, aby sme potešili nielen žalúdok, ale aj chuťové poháriky? Odporúčame vám avokádové recepty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *