Chrápe váš partner a nedá sa vám spať? Dajte si túto rastlinu do izby

chrapanie

Po náročnom dni idete spať s myšlienkou na blažený spánok, ale spoza pleca počujete chrápanie svojho manžela? Tento problém sa týka mnohých z nás a často je príčinou hádok medzi partnermi. Na pomoc prichádza rastlina v kvetináči, ktorá by mala byť vo vašej spálni. Jej účinok dokázala aj NASA!

Problém chrápania počas spánku je doménou najmä mužov, ale existujú prípady aj medzi ženami. Hoci sa problém zdá byť banálny, štatistiky ukazujú, že páry, ktoré spolu zle spia, majú medzi sebou viac konfliktov. Nevyspaté ženy sú podráždené a oveľa častejšie upozorňujú na správanie svojho partnera. Ak chcete tento problém zmierniť, investujte do ananásu v kvetináči a postavte ho do spálne. Váš partner prestane vytrvalo chrápať!

Rastlina v spálni zachráni váš vzťah!

Ak ste niekedy mali chuť utiecť z postele, pretože váš partner polovicu noci chrápal, máme pre vás ideálne riešenie! Podľa štúdie NASA rastliny ananásu produkujú veľa kyslíka a zlepšujú kvalitu vzduchu. To prispieva k lepšiemu dýchaniu a následne k menšiemu hluku počas spánku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je posledný termín na sadenie týchto rastlín a byliniek. Nezabudnite na to

Ananás v kvetináči kúpite v každom záhradníctve za pár desiatok Sk. Je to malá rastlina, ktorá na vrchole vytvára malý plod, ktorý nie je jedlý. Rastlina žije približne dva roky, takže má šancu vyprodukovať v našich interiéroch veľa kyslíka. Oplatí sa ju založiť, aj keď váš partner nemá problémy s chrápaním, pretože okysličená miestnosť pomáha k pokojnejšiemu spánku.

Odkiaľ pochádza chrápanie?

Keď zaspávame, hrdlo sa mierne stiahne a prúdiaci vzduch rozvibruje steny dýchacích ciest. Vzduch uniká cez ústa a v dôsledku toho vznikajú rôzne zvláštne zvuky. Niektorí ľudia trpia ochorením nazývaným spánková apnoe, pri ktorom sa prúdenie vzduchu na chvíľu zablokuje. Na jeho odblokovanie musí telo prijať veľký hlt vzduchu, čo je spojené s rôznymi zvukmi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pripravte si ovsenú kašu takto a stane sa z nej spalovač tukov

Príčin chrápania je oveľa viac, ako si myslíme – zlá štruktúra nosovej priehradky, ochorenia dýchacích ciest, zlý životný štýl, alkohol alebo stimulanty. Treba si však uvedomiť, že dýchanie ústami namiesto nosa nie je prirodzená činnosť a prináša so sebou veľa problémov. Vysušujeme si hrdlo a hrtan, máme nepríjemnú chuť v ústach a naše zuby sú v oveľa slabšom stave. Internet ponúka mnoho spôsobov, ako aktivovať nos namiesto úst, a jedným z nich je utesnenie ústneho aparátu kúskom náplasti. Spočiatku to nebude pohodlné, ale časom si telo zvykne prijímať kyslík nosom namiesto úst.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *