Jahody po vysadení zalejte prípravkom, ktorý si vyrobíte v kuchyni. Úroda bude obrovská

jahody sadenie

Vonku sa otepľuje a mrazy už na mnohých miestach prestali trápiť. Je to ideálny čas na sadenie jahôd do zeme alebo prípravu sadeníc na balkón. Čo môžeme urobiť, aby bola tohtoročná úroda bohatá?

Jahody môžeme začať hnojiť už v ranom štádiu. Posilníme tým koreňový systém a stimulujeme rastliny k plodeniu. Pozrite si, ako pripraviť domáci kondicionér na jahody.

Vlastná jahodová plantáž na dosah ruky

Jahody sú symbolom leta a jedným z najobľúbenejších plodov Poliakov. Len čo sa začne ich sezóna, nemôžeme si prestať vychutnávať ich chuť. Vo vlastnej záhrade alebo na balkóne si môžeme sami vypestovať obrovské a šťavnaté jahody. Stačí si zapamätať niekoľko vecí.

Sadenice jahôd môžeme v záhrade vysadiť už na začiatku jari. Dôležitá je pritom teplota pôdy. Pôda už nesmie premrznúť, preto je najlepšie sadiť, keď vonku prestanú mrazy. Ovocie môžete bezpečne pestovať aj na balkóne v kvetináči.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte to doma všetci. Dajte to do vody a striekajte na vošky

Jahody je najlepšie vysádzať na slnečné miesto, ktoré je zároveň chránené pred vetrom. Rastliny môžeme začať hnojiť už v ranom štádiu. Dokonalý živný roztok si môžeme vyrobiť doma s malými nákladmi.

jahody

Spoľahlivé hnojivo pre jahody

Jahody by sme mali začať hnojiť už po výsadbe. Na začiatok je veľmi dôležité podporiť koreňový bal, ktorý sa musí prispôsobiť podmienkam v záhrade. Na tento účel môžeme použiť jednoduché kvasnicové hnojivo.

Jednu kocku čerstvých kvasníc, približne 100 gramov, nasypeme do 10 litrov teplej, ale nie vriacej vody. Celé to dôkladne premiešame a necháme 2 až 3 hodiny odstáť. Jahody je dobré zaliať kvasnicovým hnojivom 10 dní po ich zasadení do zeme. Tým sa posilní koreňový bal a rastliny sa stimulujú k rastu a kvitnutiu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto nie je klasické maslo. Pôsobí na črevá ako balzam a mal by ho mať každý doma

Kvasnicové hnojivo je tiež dobré použiť, keď sa objavia prvé kvety a tiež po plodení. Nie je to jediná živina, ktorá posilní rastliny. Jahodám sa oplatí dodať aj draslík a vápnik.

Nezabudnite jahodám dodať tieto živiny

Jahody budú pre správny rast potrebovať aj draslík a vápnik. Počas sezóny je dobré z času na čas rastlinám tieto základné zložky dodať. Nájdete ich napríklad v banánových šupkách.

Banány sú vynikajúcim zdrojom draslíka. Ak chcete obohatiť pôdu a dodať živiny jahodám, môžete šupky vysušiť, rozdrviť a primiešať do vrchnej vrstvy pôdy.

Na druhej strane vápnik sa nachádza najmä vo vaječných škrupinách. Preto ich môžeme využiť a podobne ako pri banánových šupkách ich rozdrviť a rozsypať okolo jahôd v záhrade.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *