Keď zistíte toto, už nikdy nevyhodíte šupky zo zemiakov

zemiakova supka

Predpokladám, že zemiaky šúpete aspoň niekoľkokrát týždenne a šupky končia v koši? Ak áno, určite od toho nabudúce upustite. Asi vás zaujíma, na čo sa dajú použiť zemiakové šupky? Ak si myslíte, že sú to len odpadky, mýlite sa – hodia sa pri upratovaní!

Zemiaky majú v sebe veľa škrobu, ktorý je užitočný pri čistení, najmä keď chcete niečo vyleštiť. Namiesto toho, aby ste sa trápili s múkou, je lepšie vziať škrabku alebo kúsok zemiaka a rozotrieť ho po všetkých povrchoch.

Nie ste o tom presvedčení? Pozrite si nižšie, na čo všetko sa dá škrob použiť, a vyskúšajte to vo vlastnej domácnosti.

Na čo použiť zemiakové šupky?

Používanie zemiakových šupiek pri čistení znie dosť zvláštne a každý nad tým skôr váha. Napriek tomu stojí za to vyskúšať to vo vlastnej domácnosti. Ak nezaznamenáte žiadne výsledky, je to jasná odpoveď na to, aby ste túto metódu viac netestovali. Veď vás to nič nestojí, keďže predpokladám, že jeden zemiak sa nájde v každej domácnosti. Na čo teda hľuzu použiť?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil trik. Stačí toto a pleseň nemá šancu na paradajky

Začnite leštením rôznych povrchov. Ako prvé ide zrkadlo, ktoré časom môže získať množstvo mikroškrabancov, ktoré je vidieť najmä pod svetlom. Potieraním zemiakom vyplníte medzery na povrchu. Keď to celé zaschne, zvyšky zotrieme mäkkou handričkou a zrkadlo sa bude lesknúť! Rovnaký princíp funguje aj v prípade nehrdzavejúcej ocele, ktorá časom stráca lesk.

Čistenie kožených povrchov škrobom

Kožené topánky, pohovky alebo kreslá môžu chytiť mastné škvrny, ktoré sa za nič na svete nechcú zdvihnúť. Zemiakový trik odstráni odolné škvrny, pretože škrob má absorpčný účinok a skvele pohlcuje mastnotu. Mastnú dlaň jednoducho potrite zemiakovou šupkou a tá postupne mastnotu stiahne. Tento trik môžete použiť na akýkoľvek kožený povrch.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tento jednoduchý trik ochráni vaše paradajky pred plesňou. Mnoho záhradkárov používa túto metódu

Zvyšky zemiakov ako podpaľač

Tento trik je nielen ekologický, ale ušetrí aj veľa peňazí. Zvyšky zemiakov sušte, kým nebudú pripomínať chrumkavé lupienky, a potom ich vložte do krbu ako podpaľovač do ohňa. Vysušené zvyšky dlho horia a nevydávajú nepríjemný zápach ani jedovaté plyny, ako to niekedy býva pri podpaľovaní z obchodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *