Máte pripálený hrniec a nič nepomáha? Vieme ako si dať s ním rady

pripaleny hrniec

Stačí chvíľka nepozornosti, aby pokrm v hrnci pripálil. Kým však špinavú nádobu na varenie vyhodíte, vyskúšajte domáce metódy, ako ju vyčistiť. Pomôcť budú prostriedky, ktoré má každý vo svojej kuchyni.

Zdá sa, že pripálený hrniec sa ťažko čistí. Na pomoc však prichádzajú domáce prostriedky, ktoré už poznali naše babičky. Určite ich vyskúšajte – po takejto službe budú vaše hrnce takmer ako nové.

Domáce metódy čistenia pripáleného hrnca

Nerezové, liatinové alebo smaltované nádoby môžete čistiť kuchynskou soľou. Dá sa použiť dvoma spôsobmi – nasucho a namokro. Pri prvej možnosti jednoducho nasypeme soľ a špinavý povrch drhneme špongiou alebo kefou, kým sa pripálenina úplne neodstráni.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pri nakladaní uhoriek nezabudnite na jednu vec, aby sa neobjavila pleseň

Pri druhom spôsobe soľ zalejeme vodou a roztok necháme v nádobe aspoň 6 hodín. Po uplynutí tejto doby hrniec opláchnite a následne dôkladne umyte. Špina by mala zmiznúť.


hrniec

Ak je dno stále pokryté pripáleninami , opäť pripravte soľný roztok , tentoraz ho však prevarte v hrnci a nechajte vychladnúť . Vypustite studenú vodu a umyte nádobu pomocou špeciálnej tekutiny. Malo by pomôcť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite jesť hrsť denne a toto sa začne diať s vašim telom

Vyššie uvedené spôsoby nemôžeme použiť, ak je špinavý hrniec vyrobený z keramiky alebo teflónu . V tomto prípade bude sóda bikarbóna fungovať lepšie. Podobne ako pri soľnej metóde to môžeme urobiť dvoma spôsobmi – sódu bikarbónu vysypeme a zalejeme vodou natoľko, aby vznikla pasta, alebo roztok prevaríme.

Ak sa rozhodneme urobiť pastu, necháme ňou hrniec niekoľko hodín prikrytý a potom jemne trieť špinu, kým sa neodlepí. Ak táto úprava nestačí, uvarte v nádobe roztok sódy bikarbóny a špinu sa snažte odstrániť drevenou špachtľou.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *