Máte pripálený hrniec a nič nepomáha? Vieme ako si dať s ním rady

pripaleny hrniec
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Stačí chvíľka nepozornosti, aby pokrm v hrnci pripálil. Kým však špinavú nádobu na varenie vyhodíte, vyskúšajte domáce metódy, ako ju vyčistiť. Pomôcť budú prostriedky, ktoré má každý vo svojej kuchyni.

Zdá sa, že pripálený hrniec sa ťažko čistí. Na pomoc však prichádzajú domáce prostriedky, ktoré už poznali naše babičky. Určite ich vyskúšajte – po takejto službe budú vaše hrnce takmer ako nové.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Na Slovensko sa dostalo kontaminované mäso z Poľska. Toto nejedzte a nekupujte

Domáce metódy čistenia pripáleného hrnca

Nerezové, liatinové alebo smaltované nádoby môžete čistiť kuchynskou soľou. Dá sa použiť dvoma spôsobmi – nasucho a namokro. Pri prvej možnosti jednoducho nasypeme soľ a špinavý povrch drhneme špongiou alebo kefou, kým sa pripálenina úplne neodstráni.

Pri druhom spôsobe soľ zalejeme vodou a roztok necháme v nádobe aspoň 6 hodín. Po uplynutí tejto doby hrniec opláchnite a následne dôkladne umyte. Špina by mala zmiznúť.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Takto nikdy nemrazte chlieb a pečivo. Chyba, ktorá ich zničí


hrniec

Ak je dno stále pokryté pripáleninami , opäť pripravte soľný roztok , tentoraz ho však prevarte v hrnci a nechajte vychladnúť . Vypustite studenú vodu a umyte nádobu pomocou špeciálnej tekutiny. Malo by pomôcť.

Vyššie uvedené spôsoby nemôžeme použiť, ak je špinavý hrniec vyrobený z keramiky alebo teflónu . V tomto prípade bude sóda bikarbóna fungovať lepšie. Podobne ako pri soľnej metóde to môžeme urobiť dvoma spôsobmi – sódu bikarbónu vysypeme a zalejeme vodou natoľko, aby vznikla pasta, alebo roztok prevaríme.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Ak tu uskladníte med, vydrží čerstvý celé rok. Nesmiete ho dať však sem

Ak sa rozhodneme urobiť pastu, necháme ňou hrniec niekoľko hodín prikrytý a potom jemne trieť špinu, kým sa neodlepí. Ak táto úprava nestačí, uvarte v nádobe roztok sódy bikarbóny a špinu sa snažte odstrániť drevenou špachtľou.



Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Redakcia Plénum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *